کد مطلب: 20721 تعداد بازدید: ۵۵۳

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی زارع:

وظیفه طلاب آشکار ساختن محبت اهل بیت «ع» به مردم است

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۷:۴۰
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی زارع با اشاره به اینکه ما باید اهل بیت(ع) را اساس و الگوی کار خود قرار دهیم، وظیفه طلاب را نشان دادن محبت اهل بیت (ع) به مردم برشمرد.

مدرس حوزه علمیه برادران گرمی در مراسم شب دوم ماه محرم در حوزه علمیه خواهران ولیعصر(عج) این شهرستان وظیفه طلاب را نشان دادن محبت اهل بیت (ع) به مردم برشمرد و بیان کرد: ما باید در همه کارها به سراغ اهل بیت (ع) رفته و آنها را الگوی خود قرار دهیم و ایشان را به مردم خوب معرفی و تبلیغ کنیم.

وی افزود: کسی رنگ و بوی الهی می گیرد که به خاطر خداوند کار کند. امام حسین (ع) به عنوان خلیفه الهی، خود را به جایی رسانید که بین او و خداوند هیچ فاصله ای نبود.

حجت الاسلام زارع خاطر نشان کرد: ارتباط با امام حسین (ع) به مرور زمان در انسان به محبت تبدیل می شود و این عشق و محبت در دل همه انسانها وجود دارد لکن باید آن را با حضور در مجالس عزاداری امام حسین (ع) و گریه برای آن حضرت به جوشش آورد.

مدرس حوزه علمیه با اشاره به روایتی تصریح کرد: در روز قیامت، خیلی از چشم ها گریان اند بجز چشمی که برای امام حسین (ع) و اصحاب ایشان گریه کرده که در روز قیامت گریه نمی کند.

وی اظهار داشت: نفس و آهی که نشان از معرفت امام حسین (ع) و محبت ایشان باشد تسبیح است و اگر آن آه به کوهها برخورد کند کوه را می سوزاند.

حجت الاسلام والمسلمین زارع در پایان علت قساوت قلب و خشکی چشم انسان را در دو چیز دانست: یکی دنیاگرایی که علاوه بر خشکی چشم، خشوع را از قلب انسان خارج می کند و دیگری زیاد حرف زدن و غوطه ور شدن در حرف های بیهوده، که علاوه بر قساوت قلب، منجر به دروغ گویی درحین  پر حرفی نیز می شود.

 ذکر مصیبت و مداحی، قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.