کد مطلب: 20720 تعداد بازدید: ۱۴۹۴

امام جمعه شهرستان مشگین شهر:

وظیفه طلاب خواهر در قبال عاشورا، کار فاطمی و زینبی است

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۰:۲۶
حجت الاسلام والمسلمین رضا باوقار با اشاره به فداکاریهای زنان در یوم عاشورا، وظیفه طلاب را در قبال این فداکاریها انجام کار فاطمی و زینبی خواند.

   امام جمعه شهرستان مشگین شهر در جلسه اخلاق حوزه علمیه فاطمیّه(س) مشگین شهر حضور زنان در واقعه عاشورا را واقعیتی انکار ناپذیر خواند و گفت: در تحولات مهم سیاسی، پیام رسانی عاشورا، حوادث قبل و بعد عاشورا و طرفداری از حق، نمونه ای از تاثیرگذاری حضور زنان در نهضت عاشورایی بود.

  وی با اشاره به فداکاریهای زنان در یوم عاشورا؛ افشاگری ظلم ها و جنایت های اموی، پیام رسانی عاشورا، پرستاری و پشتیبانی و امدادگری، روحیه دهی و قوت بخشی فرزندان برای حضور در میدان جنگ، مدیریت شرایط بحران و... را از ایثارگریهای آنان قلمداد نمود.

   حجت الاسلام والمسلمین باوقار با اشاره به شهادت مردان، سوزانده شدن خیمه ها و اسیر شدن بچه ها گفت: مدیریت این وضعیت بحرانی را زنان عاشورایی عهده دار بوده که در رأس آنان حضرت زینب(س) می باشد ایشان زمان اسارت را فرصت خوبی برای تبلیغ دین دانستند و این تبلیغ از یک شخصیت مومن که سرشار از ایمان و اعتقاد قوی هست سرچشمه می گیرد.

  مؤسس حوزه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر اظهار داشت: این زنان عاشورایی پیام آور صبر و ایستادگی و عفت بودند که اجر یک انسان عفیف از یک شهید بالاتر است.

  امام جمعه مشگین شهر خاطر نشان کرد: وظیفه طلاب خواهر در قبال فداکاریهای زنان عاشورا و خود عاشورا، درک مسئولیت است با علمی که در این مکتب حضرت زهرا (س) بدست می آورید باید کار فاطمی و زینبی انجام داده و نباید عنصر بی خاصیتی در این جامعه باشیم.

  وی تأکید کرد: طلبه باید خود را به معنای واقعی و حقیقی مهذب به اخلاق حسنه کند و باید مظهر اطاعت پذیری و مظهر معرفت امام باشد. باید وظیفه اخلاقی خود را شناخته و به آن عمل کند.