کد مطلب: 20718 تعداد بازدید: ۲۶۵

استاد حوزه علمیه برادران گرمی:

ریشه کن کردن تحریفات از مجالس عزاداری امام حسین«ع» وظیفه طلاب است

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۳:۰۶
استاد حوزه علمیه برادران گرمی با اشاره به تحریفات موجود در مجالس عزاداری، وظیفه طلاب را ریشه کن کردن این تحریفها دانست.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی زارع در مراسم شب اول عزاداری امام حسین(ع) در مدرسه علمیه خواهران ولیعصر(عج) گرمی گفت: عشق و محبت امام حسین (ع) در دل همه انسانهاست و دلیل آن این است که قیام امام حسین(ع) به خواست خود ایشان بوده و این قیام تنها در مورد امام حسین(ع) اتفاق افتاده است.

 

 وی افزود: حرکت امام حسین(ع) بدون اشکال بود چون هم مجری این حرکت امام است و هم قانون گذارش امام می باشد لذ اکار ایشان در کل جهان هستی، بی نظیر است.

 

مدرس حوزه دروغ را به عنوان یکی از تحریفات عزاداری امام حسین (ع) معرفی نموده و افزود: دروغ از گناهان کبیره است و دروغگو در آیات و روایات مختلف، مورد نکوهش قرار گرفته است.

حجت الاسلام زارع در ادامه با بیان دیدگاه آیت الله شهید مطهری (ره) در مورد دروغ گویی در مجالس عزاداری تاکید کرد: دو دلیل برای دروغ گویی در مجالس عزا وجود دارد؛ یکی این که به هر قیمتی می خواهیم مجالس عزا پررونق گردد. لذا دروغ چه به صورت قولی یعنی ذکر احادیث و روضه های دروغین و چه به صورت فعلی و حرکت های دروغ در مجالس عزاداری رواج یافته است و دیگری این که بعضی ها تحریفات را جزء عاشورا به حساب می آورند.

وی افزود: وظیفه طلاب و حوزه های علمیه است که این تحریفات را از مجالس عزاداری امام حسین(ع) ریشه کن نمایند.

حجت الاسلام زارع در پایان وظیفه طلاب را نشان دادن محبت اهل بیت(ع) به مردم دانسته و خاطر نشان کرد: مسئله اهل بیت(ع) مسئله مهمی است مَثَل ایشان، مَثَل سفینه نوح بوده و کشتی نجات انسان هستند که هر کس سوار آن شود نجات می یابد و هر کس سوار نشود غرق می گردد.

مداحی، قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.