کد مطلب: 20717 تعداد بازدید: ۲۷۴

معاون تهذیب اداره تبلیغات اسلامی گرمی:

راز ماندگاری امام حسین«ع» اخلاص و ایثار ایشان بود

شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۶:۵۰
معاون تهذیب تبلیغات اسلامی گرمی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) به خاطر ریاست و یا منتصب کردن خلیفگی خود قیام نکرد گفت: راز ماندگاری سالار شهیدان اخلاص و ایثار ایشان بود.

حجت الاسلام و المسلمین حمید بهاری در مراسم استقبال از ماه محرم در مدرسه علمیه خواهران ولیعصر(عج) گرمی گفت: شخصیت امام حسین(ع) به گونه ای است که هیچ کس بجز خداوند متعال و پیامبر اکرم (ص) نمی تواند او را تحسین کند و تمامی پیامبران و حتی  همه علماء و فضلا و ...  نیز شخصیت امام حسین (ع) را ما فوق بشر دانسته اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ائمه معصومین (ع) نسبت به اقامه عزای امام حسین (ع) و گریه بر ایشان سفارش زیادی کرده اند افزود: امروزه بعضی ها دلیل اینکه چرا باید برای کسی که 14 قرن پیش به شهادت رسیده اشک بریزیم جویا می شوند که در پاسخ به آنها باید گفت: به طور کلی ما پنج نوع گریه داریم گریه عقیدتی، گریه عاطفی، گریه فضیلت طلبی ( عدم حضور) ، گریه معرفتی و گریه بر مظلوم که چهار قسم از این گریه ها در واقعه کربلا وجود دارد.

 معاون تهذیب اداره تبلیغات اسلامی گرمی افزود: ابا عبدالله الحسین(ع) مظهر اعتقادات ماست یعنی امامت جزء لا ینفک دین ما می باشدامام حسین(ع) مظهر فضیلت است و ما به فقدان فضایل اشک می ریزیم.

حجت الاسلام بهاری در پایان خاطر نشان کرد : امام حسین (ع) به خاطر مقام ریاست و منتصب کردن خلیفگی خود قیام نکرد بلکه قیام او لله بوده و رمز ماندگاری امام حسین (ع) و یاران با وفایش، اخلاص و ایثارشان می باشد.

ذکر مصیبت و مداحی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.