کد مطلب: 20499 تعداد بازدید: ۱۳۷۳

طلاب حوزه‌های علمیه خواهران نقش مهمی در ترویج آداب و رسوم اسلامی در جامعه دارند

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۸:۳۴
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به لزوم توجه کمی و کیفی به حوزه‌های علمیه خواهران، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران نقش مهمی در ترویج آداب و رسوم اسلامی در جامعه دارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مراسم افتتاحیه مرکز تخصصی حضرت رسول اکرم(ص) و آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علمیه خواهران اردبیل افزود: اگر حوزه‌های علمیه خواهران خوب مدیریت شوند قطعا بعد از فارغ التحصیلی طلاب شاهد یک جریان خوب فرهنگی در جامعه خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه هزینه‌هایی که برای حوزه صرف می شود باید خروجی مناسبی داشته باشد، اظهار کرد: نظام آموزشی حوزه‌های علمیه باید براساس آخرین تغییرات نظام آموزشی در جهان تغییر کند تا شاهد رشد کیفی آموزشی حوزه های علمیه باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین عاملی با اشاره به لزوم خروج از نظام آموزشی سنتی در حوزه های علمیه، تأکید کرد: با توجه به هجمه‌های سنگین موجود باید سیستمی را ایجاد کنیم که بتوانیم با جهان رقابت کنیم.

امام جمعه اردبیل با تأکید بر لزوم ایجاد تحول در حوزه‌های علمیه خواهران، گفت: نباید فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران خنثی باشند و فقط به کارهای شخصی بپردازند چرا که خواهران نقش مهمی در تبلیغ آداب و رسوم و سبک زندگی اسلامی در جامعه بر عهده دارند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: ما باید بتوانیم در مقابل برخی مشکلات اجتماعی به صورت هجومی عمل کنیم تا شاهد به وجود آمدن مشکلات فرهنگی و اجتماعی از جمله حجاب و عفاف نباشیم.

وی افزود: در مباحث فرهنگی و تربیتی باید با حوصله و دقت وارد  شد که در غیر این صورت به جای نتیجه گرفتن از اقدامات فرهنگی نتیجه عکس خواهیم دید.

 

حجت الاسلام والمسلمین عاملی بیان داشت: یک طلبه باید به قدسیت کار خود ایمان داشته باشد چرا که مدال‌هایی که به علما و طالبان علوم دینی داده شده به کسی داده نشده است.

وی اظهار کرد: حوزه‌های علمیه خواهران برای ایجاد تحول در بین خانواده‌ها و فرهنگ‌سازی مناسب در جامعه و به ویژه در بین بانوان که نقش اصلی تربیت و اداره خانواده را بر عهده دارند، باید برنامه داشته باشند.

امام جمعه اردبیل گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی ارزش‌های موجود در خانواده‌های ایرانی را نشانه گرفته‌اند که باید هجمه‌های فرهنگی و ضددینی ایجاد شده از سوی آنان با هوشیاری طلاب و روحانیان خنثی شوند