کد مطلب: 20498 تعداد بازدید: ۱۳۰۱

رسالت طلاب و حوزه‌های علمیه صیانت از مکتب اهل‌بیت ع است

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵:۰۷
معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به مسؤولیت مهم طلاب خواهر، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران باید توجه داشته باشند که مسؤولیت صیانت از مکتب اهل بیت(ع) بر عهده آنان است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر حصاری، معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور در مراسم افتتاحیه مرکز تخصصی حضرت رسول اکرم(ص) و آغاز سال تحصیلی جدید مدارس علمیه خواهران اردبیل با تأکید بر اینکه امروز حوزه‌های علمیه رسالت بسیار بزرگی بر عهده دارند، افزود: اگر قبل از انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه فقط مکانی برای درس و بحث بود ولی امروز حوزه‌ها وظیفه دارند که رسالت معرفت افزایی خود را در جامعه انجام دهند.

حجت الاسلام حصاری ادامه داد: نباید در مسؤولیت های اجتماعی و دینی اظهار ناتوانی کنیم که اگر اینگونه باشد قطعا قادر به انجام مسؤولیت خطیر خود که توسط پروردگار متعال بر عهده ما گذاشته شده است، نخواهیم بود.

 معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور تأکید کرد: امروز استکبار جهانی همه سرمایه خود را به میان آورده تا بتواند در افکار و عقاید جوانان کشورهای اسلامی و به خصوص ایران اسلامی تاثیر منفی بگذارد.

وی تصریح کرد: دشمن دقیقا در نقاطی که احساس می‌کند تشیع و مکتب اهل بیت(ع) در حال رونق است، یک جریان تکفیری ایجاد کرده تا این تفکر شیعی نتواند رشد و نمو یابد.

حجت‌الاسلام حصاری گفت: طلاب حوزه های علمیه به عنوان سربازان امام عصر (عج) باید در مقابل توطئه های شدید فرهنگی و ضددینی دشمنان اسلام ایستادگی کنند و اجازه نفوذ افکار و عقاید انحرافی را در بین خانواده ها و جوانان ندهند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک آرمان بسیار بزرگ برای اداره جهان به همراه دارد، افزود: ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عقلانیت بی بدیل در بین ایدئولوژی‌های جهان ایجاد شده که تمام شئون بشر را به همراه عقلانیت به همراه دارد.

وی اظهار کرد: حرکت بزرگ امام خمینی(ره) فقط تأسیس یک حکومت اسلامی و از بین بردن دولت فاسق نبود بلکه این حرکت بزرگ پنجه انداختن با ایدئولوژی های معارضی است که در سطح جهان با ما درگیر هستند.

حجت الاسلام حصاری تصریح کرد: ایدئولوژی‌های مسلط و قدرتمندی در جهان که روزگاری دنیا را به مانند یک کیک در بین خود تقسیم کرده بودند و ادعای از بین رفتن اسلام و دین را در جهان داشتند.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور، بیان داشت: در زمانی کمتر از ده سال بعد از ادعای نابودی دین در جهان از سوی دو مدعی قدرت در جهان یعنی آمریکا و شوروی، جمهوری اسلامی ایران بدون وابستگی به این قدرت ها با قدرت ولایت و مردم ایجاد شد که ایدئولوژیش مبتنی بر عقلانیت بود.

وی ادامه داد: ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عقلانیت بی بدیل در بین ایدئولوژی‌های جهان ایجاد شده که تمام شئون بشر را به همراه عقلانیت به همراه دارد.

حجت الاسلام حصاری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک آرمان بسیار بزرگ برای اداره جهان به همراه دارد، گفت: در زمان حاضر تنها مکاتب و ایدئولوژی‌هایی زنده می‌مانند که برنامه زندگی در ابعاد جهانی و نظریه برای مدیریت جهان داشته باشند.

معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور اظهار کرد: مکتب اهل بیت(ع) یک ایدئولوژی بسیار قوی است که نظریه اداره جهان را به همراه دارد، همانی که در باور ما در واقع حکومت جهانی مهدوی و الهام گرفته از دولت کریمه مهدوی است.

حجت‌الاسلام حصاری بیان داشت: باور مهدوی فقط این نیست که امام زمان(عج) ظهور می‌کند و اقداماتی انجام می‌دهد بلکه باید ارکان و ساختار و دغدغه‌های اصلی مهدویت در حکومت اسلامی ارائه شود و این بهترین شیوه برای اداره حکومت جهانی در عصر غیبت است.