کد مطلب: 20497 تعداد بازدید: ۵۴۱

برگزاری مراسم افتتاح مرکز تخصصی رسول اکرم و آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران اردبیل

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۴:۴۹
مراسم افتتاح مرکز تخصصی رسول اکرم(ص) و آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه خواهران اردبیل با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام علی اصغر کاظمی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به رشد کمی و کیفی مدارس علمیه خواهران اردبیل، خاطرنشان کرد: تعداد پنج مدرسه علمیه خواهران در سطح 2 و یک مرکز تخصصی در سطح سه که در این مراسم افتتاح می شود، در استان فعالیت دارند.

وی افزود: بیش از 50 استاد در حوزه های علمیه خواهران استان در حال تدریس هستند که 90 درصد از اساتید خواهر و 10 درصد  نیز از اساتید برادر بهره هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل اردبیل، اظهار کرد: 10 هسته پژوهشی نیز در حوزه‌های علمیه خواهران وجود دارد که سعی داریم در سال تحصیلی جدید مباحث پژوهشی در حوزه‌های علمیه خواهران از رشد کیفی بیشتری برخوردار باشد.

حجت‌الاسلام کاظمی با اشاره به استقبال خواهران برای حضور در حوزه‌های علمیه، گفت: در سال تحصیلی علاوه بر 500 طلبه خواهر که در سال‌های گذشته جذب مدارس علمیه شده‌اند، 250 نفر نیز در سال تحصلی جدید به طلاب مدارس علمیه خواهران افزوده می‌شوند.

وی افزود: بیش از 600 نفر از خواهران در آزمون ورودی مدارس علمیه خواهران پذیرفته شده بودند که به دلیل کمبود مکان تنها امکان جذب 250 نفر میسر شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به فارغ التحصیلی 400 نفر از طلاب، خاطرنشان کرد: امیدواریم فارغ التحصیلان مدارس علمیه خواهران اردبیل بتوانند چراغ روشنی برای آگاه‌سازی خانواده‌ها باشند.

گفتنی است، در این مراسم حجت الاسلام فرج بهزاد به عنوان مدیر مرکز تخصصی سطح سه خواهران حضرت رسول اکرم(ص) معارفه شد.