کد مطلب: 20496 تعداد بازدید: ۲۹۳

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

رسالت حوزه‌های علمیه ایجاد فضای سالم تربیتی در جامعه است

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱:۲۲
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اصلی ترین مطالبه ملت را ایجاد فضای سالم تربیتی در جامعه دانست و گفت: حوزه‌های علمیه باید در ادای دِین خود نسبت به مملکت نسل بزرگ و نسبت به مذهب متخصصین بزرگ تربیت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مراسم افتتاحیه حوزه های علمیه برادران و خواهران شهرستان گرمی با اشاره به اینکه از مسؤولیت های حوزه های علمیه ایجاد فضای سالم تربیتی در جامعه است، افزود: حوزه های علمیه برای تربیت نیروهای متخصص فرهنگی تشکیل یافته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی با اشاره به پدیده‌های اجتماعی حاکم در جامعه از قبیل ازدواج سفید یا همباشی، مسؤولیت بزرگ اجتماعی حوزه‌های علمیه را جلوگیری از آداب و رسوم غلط در جامعه و مبارزه با بدعت دانست و اظهار کرد: ما در تنظیم روابط صحیح اجتماعی به حوزه‌های علمیه نیازمندیم.

امام جمعه اردبیل با اشاره به شهادت شخصیت‌های دینی و ارزش و مقام آنها، طلاب را به وظایف خطیر عالمان آگاه کرد و ادامه داد: به قدری کار علما سنگین است که اگر ذره‌ای ملاحظه کاری کنند کارشان تمام است.

وی استقلال کشور را مدیون روحانیت دانست و گفت: اگر حضرت امام(ره) و حوزه های علمیه نبود ما را به سوی دروازه تمدن می بردند.

حجت الاسلام والمسلمین عاملی با اشاره به اینکه ما هرگز اهانت‌هایی که از زمان شاه به ملت شده فراموش نمی کنیم، افزود: غرور مقدس انسان‌ها و ملت بسیار مهم است که آن هم با حوزه های علمیه میسّر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر شبکه‌های اجتماعی و خطر از دست رفتن میراث معنوی گفت: تمام تلاش ما در حوزه‌های علمیه این است که مرجعیت فرهنگی را از دست غرب بگیریم.

گفتنی است، در پایان مراسم از طلاب برگزیده، تجلیل شد.