کد مطلب: 16616 تعداد بازدید: ۶۷۷

حجت الاسلام والمسلمین امین پور محمد گفت:

طلبه باید از صفات رذیله همچون عجب اجتناب کند

یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۰:۰۴
حجت الاسلام والمسلمين امين پور محمد از اعضاي هيئت امنا مدرسه صبح امروز در حضور طلاب گفت: يکي از صفات رذيله و زشتي که ما همگي بايد از آن دوري بجوييم و مواظب باشيم که با متصف شدن به آن اعمال خود را حبط نکنيم عجب است.
به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس آباد حجت الاسلام والمسلمين امين پور محمد مدیر کتابخانه عمومی پارس آباد و از اعضاي هيئت امنا مدرسه در حضور طلاب گفت: يکي از صفات رذيله و زشتي که ما همگي بايد از آن دوري بجوييم و مواظب باشيم که با متصف شدن به آن اعمال خود را حبط نکنيم عجب است.
   وي در ادامه تفاوت ميان ريا و عجب را تشریح کرده و گفت: ريا در عمل است يعني انسان عمل را در ظاهر براي خدا انجام مي دهد اما در حقيقت براي تظاهر و نشان دادن خود است اما عجب يعني عمل را بزرگ ديدن و به آن باليدن، کاري که انجام مي دهد آن کار در نظرش بزرگ جلوه کند.
   مدیر کتابخانه عمومی پارس آباددر همین خصوص اشاره به عبادت و طلب مغفرت پيامبر اكرم (ص) و امامان (ع) داشته و گفت: اين حالت که براي پيامبران و معصومين رخ مي دهد به خاطر این است که عبادت خود را نمي بينند، هر چه عمل مي کنند باز خود را قاصر دانسته و عملشان را هيچ مي دانند.
حجت الاسلام والمسلمين امين پور محمد: علاج عجب را خدا شناسی دانسته و افزود: انسان باید بداند كه عزّت و بزرگواري لايق و شايسته خداوند است و هر روز سعي كند قرآن و كتب هاي اخلاقي را مطالعه كند.
 در پایان به كساني كه در مسابقه كتابخواني شهيد مطهري امتيازلازم را كسب كرده بودند با اهداي جوايز تجلیل شد.