کد مطلب: 15671 تعداد بازدید: ۶۶۳

در مدرسه علمیه فاطمیه«س» مشگین شهر برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی با موضوع« شناسی تبلیع بانوان طلبه»

پنجشنبه ۴ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳:۲۱
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر روز چهارشنبه مورخ 93/09/26 حجت الاسلام والمسلمین جعفرحمزه، استاد حوزه و معاون پژوهش حوزه برادران مشگین شهر به عنوان استاد ارائه دهنده به آسیب های موجود از جمله: مشکل ارائه مطلب، نداشتن قدرت بیان و اعتماد بنفس کافی، نداشتن بنیه علمی قوی و... اشاره کرد.
   سپس حجت الاسلام والمسلمین مهدی کریم پور، استاد منتقد، راه حل ضعف بیان را استفاده از قلم و پژوهش دانسته و گفت رعایت حد نرمال در اعتماد بنفس، تجهیز طلبه به علوم روز و نقش مدرسه و استاد، اصل انجام وظیفه و رسالت و اهتمام و تلاش فردی طلاب از راهکار­های رفع آسیب محسوب می شود.
 در ادامه طلاب نقطه نظرات ومطالب خود را بیان نموده و در پایان حجت الاسلام والمسلمین رسول خواسته، مدیر حوزه علمیه برادران به جمع بندی مباحث پرداخته و یاد­آور شد که بررسی تاریخ زندگی انبیا و انسان های شاخص در امر تبلیغ، نشانگر حمایت و پشتیبانی بانوانی نقش ­آفرین می­باشد.
وی از مشکلات بانوان طلبه در امر تبلیغ عدم دغدغه برای تبلیغ و عدم شناخت موقعیت خود فرد در حوزه و جامعه، جمود در دروس حوزه و عدم برنامه ریزی مناسب تبلیغی و مهمتر از همه مشکلات ومسائل خانوادگی از جمله: عدم دغدغه شریک زندگی را از جمله مهمترین موانع تبلیغ قلمداد کرد.