کد مطلب: 15661 تعداد بازدید: ۷۷۷

كرسي آزاد انديشي با موضوع سبك زندگي طلبگي در حوزه علمیه ثامن الحجج«ع» پارس آباد

پنجشنبه ۴ دى ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲:۰۰
كرسي آزاد انديشي با موضوع سبك زندگي طلبگي با حضور اساتيد حوزه ليلا صالحي، ليلا علياري ، اطلس وهابزاده و نازيلا انصاري در مورخ 27/09/93 در سالن اجتماعات مدرسه با حضور جمعي از طلاب برگزار شد.
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس آباد ليلي صالحي ،معاون پژوهش و تحقيق ضمن قرائت بيانيه مدير مركز مدیریت حوزه هاي علميه خواهران کشور، مباحثي پيرامون كرسي آزاد انديشي و شيوه اجراي آن بيان كرده و اهميت آن را ياد آور به تبيين موضوع كرسي آزاد انديشي پرداخت و مشاركت فعال طلاب را در اين زمينه خواستار شد.
   در ادامه ليلا علياري درارائه بحث موضوع كرسي  افزود: مسائلي كه طلبه بايد به آن دقت كافي داشته باشد بحث ازدواج مي باشد حتي ممكن است طلبه در انتخاب دقت كافي داشته، ولي بعد از انتخاب با مشكل مواجه  شود و راهكار هايي در اين زمينه بيان كرد و به پوشش طلبه هم در خوابگاه و هم در اجتماع اشاره كرد
   اطلس وهابزاده در رابطه با هدف طلبه گفت : هر طلبه اي در زندگي شخصي خودش هدفش مشخص و معين باشد در این وضعیت طلبه در زندگي اش موفق مي شود واگر هدف طلبه براي خداوند باشد از زندگي لذت خواهد برد.
   نازيلا انصاري  با اشاره به آيه قرآني" ان الله مع الذين اتقووالذين هم محسنون " گفت : بالاترين احسان خوش اخلاقي است و حسن خلق 3 ريشه دارد حسن ظن به خدا، حسن ظن نسبت به احكام و نسبت به همه چيزهايي كه خداوند قرار داده و ما بايد همه اين احكام و قوانين را زمينه رشد خود بدانيم و حسن ظن نسبت به مردم داشته باشد.
در پايان معاون پژوهش ضمن جمع بندي مباحث افزود : رعايت تمامي موارد مطرح شده در گرو دروني كردن فرهنگ طلبگي مي باشد كه در اين صورت طلبه ميتواند در امر تحصيل و زندگي موفق شود