کد مطلب: 15575 تعداد بازدید: ۷۵۷

به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد

نشست علمی- پژوهشی در حوزه علمیه ولیعصر«عج» گرمی

جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶:۱۹
حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر کاظمی گفت: علم از صفات ذاتی خداوند بوده و هر چه قدر پیشروی در راه علم بیشتر باشد انگیزه خدایی تر شدن بیشتر می شود
به گزارش رابط خبری حوزه علمیه ولیعصر(عج) گرمی صبح روز چهار شنبه 93/09/26 حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر کاظمی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان، با تبریک هفته  پژوهش، علم را کشف واقع و وصول واقع دانسته و با اشاره به اینکه علم از صفات ذاتی خداوند می باشد افزود: هر چه قدر پیشروی در راه علم بیشتر باشد انگیزه خدایی تر شدن بیشتر می شود.
وی در ادامه برای علم دو معنای کشف مجهولات و ایجاد معلومات را بیان کرده و گفت:  کشف مجهولات از دو راه حاصل می شود؛ درس خواندن، و فکر و تامل و تحقیق کردن.
حجت الاسلام والمسلمین کاظمی ضمن تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در امر پژوهش و تولید علم، اظهار داشت بدون تحقیق و نوآوری و بدون تامل در هیچ مقوله ای ، انسان نمی تواند به هدف های والا دست یابد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان با اشاره به اینکه رویکرد حوزه های علمیه باید آموزش همراه با پژوهش باشد افزود: شعار حوزه های علمیه، هر طلبه یک پژوهشگر بوده تا بتواند بر اساس داده های علمی اش یک پژوهشگر و محقق بوده و تولید علم نماید.
وی در ادامه آفت های تحقیق و پژوهش را  کارهای تکراری، عدم نیاز سنجی، پشتیبانی مالی نکردن از پژوهشگران و ... بر شمرد و خاطر نشان کرد ویژگی های محقق موفق: اخلاص، سعه صدر، پشتکار و اراده، نقادی و نکته سنجی و کنجکاوی و حقیقت جویی است.
حجت الاسلام والمسلمین کاظمی در پایان به ضرورت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در میان طلاب تاکید نمود.
در پایان از معاون پژوهش مدرسه، کتابدار و پژوهشگران فعال تجلیل به عمل آمده و از نمایشگاه کتاب مدرسه بازدید شد.