کد مطلب: 14650 تعداد بازدید: ۱۵۱۵

کارگاه آموزش وبلاگ نویسی

شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۵:۵۷
کارگاه وبلاگ نویسی حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل ، دیروز صبح با اجرای آقای رضا جمشید کیانی کارشناس فن آوری و اطلاعات از مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سالن آموزشی حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی و با حضور اساتید و  طلاب مدارس حضرت ولی عصر (عج)گرمی و ثامن الحجج پارس آباد تشکیل یافت.
آقای جمشید کیانی در این دوره با تاکید به اهمیت تبلیغ در فضای مجازی و سرعت انتشار و تاثیر گذاری آن بر روی افراد جامعه ، علل این اهمیت را نامحدود بودن تعداد بازدیدکنندگان از اینترنت ، عدم وجود محدوده ی جغرافیایی، سرعت انتشار بالا و لزوم مقابله با جنگ نرم از طریق سایت ها  برشمرده و افزودند : در حوزه ی دینی ، سایت ها و پایگاه ها توسط مراکز دینی و دفاتر مراجع و وبلاگ ها نیز توسط طلاب و مبلغین به صورت شخصی اداره می شود.
ایشان در ادامه برخی از ضرورت های وبلاگ نویسی دینی را به این ترتیب که ، وبلاگ ، یکی از ابزارهای جدید تبلیغ و ترویج فرهنگ از طریق فضای مجازی است ، در یک وبلاگ حتماً باید نظرات شخصی افراد درج گردد و با وبلاگ های سایرین متفاوت باشد ، برای دینی بودن لازم نیست حتماً مباحث دینی در آن مطرح گردد ، و وبلاگ نویسی یک روش جدید برای تبلیغ « دین » است ، بیان کردند.
کارشناس فناوری و اطاعات ، ضمن ارائه محاسن این روش تبلیغ به مشکلات موجود در این عرصه نیز اشاره کرده و عدم شناخت مخاطب ، کپی برداری از مطالب دیگران ، نوشتن مطالب طولانی و ... را از آن جمله دانستند و در پایان بخش تئوری این کارگاه ، به معرفی سایت کوثرنت و محاسن ایجاد وبلاگ در این سامانه پرداختند. 
در ادامه آقای کیانی به صورت عملی ؛ نحوه ی ایجاد وبلاگ ، نحوه ی تنظیم صفحه ی اصلی و انتخاب قالب برای آن ، نحوه ی استفاده از امکانات اصلی و فرعی ، کار در میزکار و ارسال مطلب جدید در وبلاگ شخصی ، بارگزاری عکس و تصاویر و نحوه ی آپلود آنها ، تغییر پوسته و ... را آموزش دادند.