کد مطلب: 14620 تعداد بازدید: ۱۲۴۰

برگزاري مراسم شب چهارم محرم

برگزاري مراسم شب چهارم محرم

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۶:۴۷
ليلا علياري گفت : در واقعه عاشورا داده هاي امام خيلي خوب بود ولي تحليل مردم بد بود
ليلا علياري، استاد و مشاور حوزه علميه امشب در سالن اجتماعات حوزه علميه ثامن الحجج (ع) با هدف بيان كانال هاي معرفتي گفت : اولين راهي كه آگاهي از طريق آن شكل مي گيرد چشم وگوش است در نماز فكر انسان جايي است كه قبلاً ديده و شنيده است در واقعه عاشورا مشكلي كه امام حسين (ع) با آن مواجه شد مردم بود چون نمي خواستند ببينند و بشنوند امام حسين (ع) در قسمتي از سخنان خود مي فرمايد : «اسمعوا قلبي لا تعجلوا » سخنانم را بشنويد عجله نكنيد بعد مردم شروع به هلهله كردند و آنجا بود كه امام فرمود: واي برشما .
وي در ادامه خاطر نشان كرد : چه عاملي باعث مي شود كه چشم وگوش مريض شود با هواي نفس است كه آنها مريض مي شوند پيامبر اكرم (ص) در مسجد قرآن مي خواند مشركان براي اينكه جلوي تبليغ ايشان را بگيرند به مردم مي گفتند : به گوش هايتان پنبه بگذاريد .
ليلا علياري افزود : بنا به فرمايش امام علي (عليه السلام)عقل را در 6 جا امتحان كن تا ببيني عاقل هستي يا نه؟
اولين مورد: در زمان عصبانيت صبر پيشه كن و زود عصباني مشو. راز و نياز با خداوند در زمان عصبانيت انسان را آرام مي كند ولي موسيقي جنون مي آورد و انسان را ديوانه مي كند. دو.مين مورد: صبر در مقابل مشكلات كه در سوره آل عمران آيه 200 خداوند متعال انسانهاي مومن را به صبر كردن دعوت كرده است.سومين مورد: ميانه روي انسان است كه بايد در تمام لحظات اعتدال خود را حفظ كند چهارمين مورد حاظر و ناظر دانستن خداوند در همه حال و از موارد ديگر به خوش اخلاقي و بحث و جدل نكردن و دوري انسان از آن مي باشد.
استاد و مشاور حوزه علميه تصريح كرد: در واقعه عاشورا داده هاي امام خيلي خوب بود ولي تحليل مردم خيلي بد بود چون لقمه هاي حرام باعث تحليل ضعيف شد.فطرت انساني و وجدان انسان بايد الهي باشد نه شيطاني تا با هر وسوسه اي دچار اشتباه و گناه شود.