کد مطلب: 14562 تعداد بازدید: ۱۴۴۱

مراسم استقبال از ماه محرم

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۰:۴۶
حجت الاسلام علی زارعی ، مدیریت حوزه ی علمیه ی برادران شهرستان گرمی ، صبح امروز در نشست دینی که به مناسبت پیشواز از ماه محرم در مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد ، با اشاره به شیوه های ازدیاد محبت اهل بیت علیهم السلام، گفت : طلبه ها باید نسبت به سایر مردم تلاش بیشتری در همانند سازی سبک زندگی شان به شیوه ی زندگی اهل بیت علیهم السلام داشته باشند ؛ چرا که بزرگ ترین تهدیدی که متوجه حوزه های علمیه است ، این است که خود را در معرض انتقاد مردم قرار می دهند و مردم را از اعمال ظاهری مانند زنجیرزنی و سینه زنی ، به شعور باطنی و قلبی و احساس و عاطفه فرا می خوانند ، اما با وجود اینکه در نقطه ی مقابل مردم ، خودشان قرار دارند تلاش چندانی در این راستا انجام نمی دهند.
وی افزود : ما باید این نکته را بپذیریم که در کنار درس و بحث و مطالعه ، عشق و عاطفه هم باید وجود داشته باشد وگرنه بهترین وسیله را برای گمراه کردن به دست شیطان سپرده ایم . عاشقان امام حسین علیه السلام با وجود کمی تعداد با آگاهی کامل از نتیجه ی امر ، به دعوت ایشان لبیک گفتند ، ما هم باید این گونه باشیم ، یعنی آن چه در یک طلبه هست باید شور حسینی باشد و آن چه در سایرین است شعور حسینی.
حجت الاسلام زارعی در ادامه تصریح کرد : بررسی آسیب های حوزه های علمیه بسیار کاراتر از بررسی امتیازات آن است ، زیرا یک طلبه از همان ابتدا این امتیازات بارز را باید در خود نهادینه کند و به مرور ، عشق اهل بیت علیهم السلام در او تولدی دوباره ایجاد نماید . فقط نام طلبگی کافی نیست ؛ چرا که در رأس عاملان ترور شهید مطهری (ره)، یک طلبه قرار داشت ، لذا شور ناشی از محبت به اهل بیت علیهم السلام، باید افتخار اصلی یک طلبه باشد.