کد مطلب: 14519 تعداد بازدید: ۱۲۵۶

همايش حجاب و عفاف

همايش حجاب و عفاف

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۳:۰۱
حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن عاملي گفت: مهمتريم مساله و نقطه اختلاف غرب با اسلام در مساله حجاب است
حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن عاملي ، نماينده ولي فقيه استان  و امام جمعه استان اردبيل ، صبح امروز  در مصلي شهر پارس آباد ، در همايش حجاب و عفاف در جمع مسؤولان شهر و طلاب حوزه علميه ثامن الحجج (ع) و دانش آموزان مدارس در خصوص اهميت حجاب و عفاف گفت : مهمتريم مساله  و نقطه اختلاف غرب با اسلام در مساله حجاب است تعريف غرب از زن اين است زني با شخصيت است كه فريبايي و جاذبه دار باشد ، در حالي كه در اسلام جاب زن مورد نكوهش واز رفتار پسنديده به شمار مي رود.
وي  افزود: در رابطه با مسئله حجاب  مقام معظم رهبري  فرمودند: در مساله حجاب  بايد به صورت هجومي سخن بگوييم و نگذاريم غربيان با نظرات بيهوده خود حجاب زن را زير سوال ببرند .
نماينده ولي فقيه استان اردبيل خاطر نشان كرد :از ديدگاه اسلام زني با شخصيت است عبوديت و تقرب به خداوند داشته باشد نه از لحاظ ظاهري و زيبايي مورد توجه مردان جامعه قرار بگيرد.
حجت الاسلام والمسلمين عاملي تصريح كرد: انقراض نسل و پيري جمعيت در كشور هاي غربي يك مساله عادي است ولي در كشور ما پيري جمعيت و انقراض نسل يك مساله مهم به شمار مي آيد كه خانواده (زن ومرد ) بايد اين مساله را جدي بگيرند .
وي در اين همايش گفت : جاذبه مادي مبناي يك زندگي نمي باشد وقتي جاذبه هاي مادي از بين رفت ديگر عشق به نفرت تبديل مي شود .