کد مطلب: 14375 تعداد بازدید: ۱۳۷۴

برگزاری مراسم جشن عید غدیر

سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱:۱۵
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
 
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابیطالب علیه السلام
 
برگزاری مراسم جشن عید غدیر
 
                 جشن بزرگ امامت و ولایت حضرت امیرالمومنین علی سلام الله علیه به مناسبت عید غدیر با حضور مدیریت محترم حوزه علمیه المهدی براداران مشکین شهر جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای رسول خواسته و همچنین جمعی از بانوان شهر و طلاب و کادر حوزه علمیه فاطمیه در تاریخ 20/7/93 در حوزه علمیه فاطمیه مشکین شهر برگزار گردید .
       مراسم با قرائت آیاتی از قرآن مجید شروع و با پخش کلیپ های مذهبی شاد و طنز , و سخنرانی ادامه یافت .
جناب حجة الاسلام والمسلمین رسول خواسته در سخنرانی خود بعد از حمدوثنای الله متعال و نثار سلام و صلوات بر پیامبر خاتم صل الله علیه و آله , ضمن تبریک عید بزرگ غدیر , سخنان خود را با محوریت ولایت و فضائل حضرت علی سلام الله علیه آغاز کردند .
      ایشان با اشاره به فضائلی چند از حضرت علی سلام الله علیه همچون عدالت , زهد , شجاعت , مهربانی با یتیمان و ..... بیان داشتند : خداوند زمانیکه انسان را می آفرید تا لحظه ای که خلقت انسان به مرحله نفخت فیه من روحی , نرسیده بود از تبارک الله احسن الخالقین هم خبری نبود , زمانیکه خداوند فرمود نفخت فیه من روحی , بعد از آن فرمود فتبارک الله احسن الخالقین ؛
رسول اکرم صلی الله علیه و آله , 23 سال تلاش کرد و سختی و تمام مشکلات را تحمل کرد و بدنه و جسم دین اسلام را تشکیل داد تا اینکه خداوند خواست در روز غدیر به این جسم،روح و جان بدهد و وقتی ولایت حضرت علی سلام الله علیه از جانب حضرت رسول اعلام شد خداوند فرمود الیوم اکملت لکم دینکم؛همچنان که در خلقت انسان بعد از نفخ روح و جان،می فرماید فتبارک الله احسن الخالقین،در دین اسلام نیز زمانی که جان و روح اش را داد،در روز غدیر زمانی که ولایت حضرت علی سلام الله علیه بعنوان روح،جسم دین را در برگرفت خداوند فرمود الیوم اکملت لکم دینکم،دینتان الان کامل شد و جان پیدا کرد؛برای همین است کسانی که ولایت حضرت علی سلام الله علیه را قبول ندارند عبادتشان مورد قبول واقع نمی شود نماز بی­ولایت،بی نمازی است چرا؟چون نمازش جان ندارد و اعمال و عباداتش جان ندارد روح دین در اعمال و عباداتش وجود ندارد.
از امام صادق سلام الله علیه سؤال شد:به ولایت حضرت علی سلام الله علیه افتخار می کنید یا به فرزند بودن ایشان ؟ حضرت فرمودند: بیشتر افتخار میکنم بر ولایت حضرت علی سلام الله علیه .
          حجة الاسلام خواسته در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشتند : باید قدر دان و پیرو واقعی حضرت علی سلام الله علیه باشیم , حال چطور میتوان از عهده این وظیفه مهم برآمد ؟ حضرت علی سلام الله علیه میفرمایند : اگر میخواهید قدر ولایت ما را بدانید و شیعه حقیقی ما باشید و ما را الگو قرار دهید انتظاراتی را که از شما میرود برآورده سازید ؛ انتظاراتی از قبیل :
1- در راه ولایت ما اهل بذل باشید .
2- به خاطر ما و اهل بیت علیهم السلام به یکدیگر محبت کنید و کینه نداشته باشید , و یکدیگر را اذیت نکنید , با آبروی شیعه بازی نکنید چون شیعه منسوب به حضرت علی سلام الله علیه و فاطمه سلام الله علیها است
3- شیعیان ما کسانی هستند که هرکجا مجلسی باشد در آن مجلس از ما اهل بیت سلام الله علیهم سخن میگویند و با سخنان ما امر مارا احیا میکنند .
4- شیعیان کسانی هستند که در اوج عصبانیت , ظلم نمی کنند .
5-شیعیان کسانی هستند که در اوج شادی , مرتکب گناه و حرام نمی شوند .
        وی در پایان ضمن تبریک مجدد این عید بزرگ خاطرنشان کردند باید قدردان ولایت بوده و سعی در برآوردن انتظارات ائمه معصومین علیهم السلام داشته باشیم .
          پخش بروشور در بین طلاب , مولودی خوانی برگزاری مسابقات متعدد و پذیرایی از دیگر برنامه های این مراسم بودند .