کد مطلب: 14260 تعداد بازدید: ۸۱۸

برگزاری مراسم دعای پرفیض عرفه

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸:۵۶
 
دعای پر فیض عرفه باحضور حجت الاسلام والمسلمین رحمتی امام جمعه محترم شهرستان لاهرود و همچنین باحضور بانوان شهر و طلاب در حوزه علمیه فاطمیه در تاریخ 12/7/93 مصادف با 9 ذی الحجة 1435 برگزار گردید
 
    این مراسم پرفیض با قرائت آیاتی چند ازقرآن کریم شروع و با سخنرانی و قرائت دعای عرفه توسط طلاب ادامه یافت .
جناب حجة الاسلام و المسلمین رحمتی , سخنران مراسم با اشاره به اهمیت روز عرفه و تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت مسلم بن عقیل نماینده وسفیر جلیل القدر حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام  بیان داشتند روز عرفه روز عبادت و بندگی خداست .امام باقر علیه السلام فرموده اند : خداوند از انسان هیچ عملی را قبول نمیکند مگر با معرفت به خداوند متعال . ایشان اظهار داشتند روزعرفه برای اینست که انسان خدا را بشناسد . انسان باید اول خدارا شناخته بعدعمل کند , البته معرفت بدون عمل نیز سودی برای انسان نخواهد داشت معرفت باید انسان را به عمل کردن سوق دهد . پس روز عرفه برای امت اسلامی در مرحله اول شناخت خداست .
     وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزودند امام حسین علیه السلام در روز هشتم ذی الحجة روز ترویه با اندکی از اصحاب خود و اهلبیت خود سرزمین مکه را به سوی کربلا ترک کردند ؛این حرکت برای ما پیامی دارد , تمام مردم در صحرای عرفات درمکه جمع میشونداما امام حسین علیه السلام  آنجا را ترک میکند یعنی اگر بخواهید خدارا بشناسید باید ازطریق امام بشناسید باید از امام پیروی کنید . امام با این حرکت میفرماید شما هنوز خدارا نمی شناسید که اگر می شناختید مرا تنها نمی گذاردید الان نیز همینطور است هنوز امت اسلام گرفتار اند مردم آنطور که باید خدارا نشناخته اند. آنچه که از انسان خواسته شده در جهت خلقتش با این همه عظمت دو چیز است : معرفت خدا و اطاعت و بندگی او و این دو هدف میسور نمیشود مگر بوسیله دو چیز : کتاب الله و عترت پیامبر صل الله علیه و آله ؛ در واقع قرآن طب بشریت و ائمه معصومین علیهم السلام طبیب هستند , طب بدون طبیب به درد نمیخورد .
در زیارتنامه امام حسین علیه السلام اینگونه آمده است : من به خاطر اینکه مردم را از جهالت نجات بدهم هستی ام را فدا کردم .
امام طبیب و نجات دهنده بشریت است تجربه هم نشان داده است که الان امت اسلامی چقدر گرفتار هستند چرا به خاطر اینست که از قرآن و اهلبیت علیهم السلام جدا شده اند . در واقع روز عرفه درست است که خداشناسی است اما خداشناسی میسور نمی شود مگر بوسیله امام معصوم علیه السلام . روز عرفه روز نجات انسان از آتش جهنم است . روز عرفه روز آماده شدن برای عید قربان است .
 
      مراسم با پخش کلیپ های مذهبی و قرائت دعاها و مناجات ادامه یافته و با پذیرایی از حضار پایان یافت .