کد مطلب: 14132 تعداد بازدید: ۳۷۵

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 94-93 حوزه علمیه فاطمیه مشگین شهر

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۱:۱۴
 
    برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 94-93 حوزه علمیه فاطمیه مشگین شهر
 
 
            مراسم افتتاحیه حوزه علمیه فاطمیه مشگین شهردر تاریخ 5/7/93 با حضور مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران استان حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای کاظمی و امام جمعه شهرستان و موسس محترم جناب حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا باوقار و مدیریت محترم حوزه برادران جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای خواسته و همچنین اساتید محترم و طلاب این حوزه برگزار گردید.
   مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع و با سخنرانی جناب حجة الاسلام و المسلمین اقای باوقار ادامه یافت .
     جناب حجة الاسلام و المسلمین باوقار ضمن خیرمقدم گویی خدمت مدیریت استان و هیأت همراه و تمام اساتید حاضر و تبریک آغاز سالتحصیلی جدید به اساتید وطلاب , سخنان خودرا با اشاره به بندهایی از وصیتنامه پیامبر صلٍّ الله علیه وآله به حضرت امیر علیه السلام آغاز و نکاتی را درضمن این روایت بیان کردندکه راستگویی , ورع و پارسایی و ترس ازخدا را ازجمله این نکات میتوان برشمرد .
     حجة الاسلام باوقار درادامه ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس افزودند : شهدا در فرمول موفقیت تشخیص تکلیف خیلی خوب عمل کردند امتحان را خوب دادند ماهم که ادعا می کنیم رهرو شهداهستیم باید این فرمول ها را یاد بگیریم ؛ فرمول موفقیت درتشخیص تکلیف : 1- زمان شناسی 2- دشمن شناسی 3- امام شناسی
     ایشان درپایان , توصیه مقام معظم رهبری را به طلاب یادآور شدند که دردیدار با طلاب فرموده اند : 1- خوب درس بخوانید 2- تحصیل هدفتان باشد 3- عمیق درس بخوانید 4- آثار شهید مطهری را مطالعه کنید  و 5- باعلوم روز آشنا بشوید .
     همچنین در ادامه مراسم جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای کاظمی با سخنرانی خود مطالب علمی اخلاقی بسیار مهمی را به طلاب گوشزد کردند.
ایشان درابتدای سخنان خود ضمن بزرگداشت ایام مبارک ذی الحجة و هفته دفاع مقدس یادآور شدند که سربازان خط مقدم جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن در این زمان طلاب هستند
       جناب حجة الاسلام و المسلمین کاظمی باتبریک آغاز سالتحصیلی 93-94 با بیان روایتی از پیامبر صلٍّ الله علیه وآله که فرموده اند طالب علم درآمیخته شده است به عنایت خداوند متعال , خاطرنشان کردندکه همه براین باوریم که باعنایت امام زمان علیه السلام در این مکان قدم نهاده ایم . درادامه افزودندکه مسئولیتها خیلی سنگین است پس طلبه ها اولا باید ازفرصتها خوب استفاده کنند و ثانیا ازامکانات موجود به نحو احسن بهره بگیرند .
      ایشان در ادامه به یک نکته بسیار مهمی اشاره کرده و گفتند آنچه خیلی لازم است موردتوجه واقع شود موضوع سطحی نگری دردین و معنویت است خیلی ازما به جای اینکه عمیق درس بخوانیم سطحی میخوانیم شاید انگیزه درستی نداریم یا به خاطر مدرک درس میخوانیم . کوچکترین اشکال اینگونه مسائل این است که باعث انحراف دین میشود که باعث ازبین رفتن تمام ابعاد دین میشود . طلبه باید سطحی درس نخواند ؛ همه ما باید درقبال امام زمان علیه السلام و در مقابل خونهای ریخته شده شهدا جوابگو باشیم .
     در ادامه مراسم با اهداء جوائز ازطلاب ممتاز سالتحصیلی گذشته تجلیل به عمل آمد . و ازدیگربرنامه های این مراسم میتوان به پخش کلیپهای مذهبی اخلاقی و اجتماعی , و پخش بسته های فرهنگی دربین طلاب اشاره کرد و پذیرایی نیز از بخش های پایانی این مراسم بوده است .
           مراسم با قرائت دعای فرج به پایان رسید .