کد مطلب: 14108 تعداد بازدید: ۱۰۳۵

نشست سیاسی بصیرتی به مناسبت هفته دفاع مقدس

پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۵:۴۴

 

 
  بسم الله الرحمن الرحیم        
 
        نشست سیاسی بصیرتی به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضایی  و طلاب در تاریخ  93/6/31 در حوزه علمیه فاطمیه  برگزار گردید .
     دراین جلسه حجت الاسلام جناب آقای رضایی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس با توجه به درخواست طلاب حاضر در جلسه درباره موضوع سخنرانی(داعش) بحث خود را چنین آغاز کردند:  تاریخ تشکیل داعش به پس از حمله نظامی آمریکا به عراق در بهار سال 2003 برمیگردد. در سال 2004 این گروه رسما اعلام وجود کرد و بیعت خودش رو با القاعده اعلام کرد و در آن زمان با نام القاعده عراق و سپس حکومت اسلامی عراق فعالیت داشت.
ایشان درباره هدف از تأسیس داعشرااین چنین بیان فرمودند کهگروه  موسوم به دولت اسلامی عراق و شام با نام اختصاری داعش یک گروه  تروریستی  مسلح با  اندیشه و شیوه سلفی جهادی می باشد و اعضای آن تشکیل خلافت اسلامی و اجرای شریعت در عراق و سوریه را هدف نهایی شان انتخاب کرده اند.
گروه  داعش به رهبری ابوبکر البغدادی علیه دولت‌های عراق و سوریه و گروه‌های مخالف دولت سوریه وارد جنگ شده‌است.این گروه  پس از گذشت چند  سال  از تاسیس اش با پیشروی های خود بخش هایی از سوریه و عراق را به  تصرف  در آورده است .
 به گفته ایشان، گروه داعش سومین گروه تروریستی جهان و یکی از گروه های قدرتمند سلفی و تفکیری با اعتقادات افراطی و بغایت ارتجاعی می باشد.
جناب آقای رضایی در ادامه افزودند: رهبر انقلاب اسلامی، اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص مبارزه با داعش را پوچ، توخالی و جهت‌دار خواندند و با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که صراحتاً اعلام کردند از ایران برای مبارزه با داعش دعوت نخواهند کرد، افزودند: اینکه آمریکا از ایران برای حضور در یک کار خلاف و غلط دسته جمعی مایوس می‌شود، مایه‌ی افتخار ما است و افتخاری بالاتر از این، برای خود نمی‌دانیم.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، سپس به منظور نشان دادن دروغ‌گویی آمریکایی‌ها برای مبارزه با داعش، جزئیاتی را از پشت پرده این ماجرا بیان کردند.
حجت الاسلام جناب آقای رضایی ضمن تاکید بر زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دوران هشت سال دفاع مقدس،در رابطه با تآثیرات دفاع مقدس ایران برگسترش دفاع برعلیه ظلم افزود: با گذشت ۲۵ سال از پایان پیروزمندانه دفاع مقدس هشت ساله ملت ایران برابر جبهه متجاوزین به میهن اسلامی ، آثار و پیامدهای مقاومت حیرت انگیز رزمندگان غیور اسلام امروز در عرصه بسیاری از تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هویدا شده است به گونه‌ای که تحت تاثیر گسترش نهضت بیداری و مقاومت اسلامی، حامیان صدام جنایتکار و در راس آنان آمریکا و رژیم صهیونیستی سخت‌ترین شکست‌ها را بویژه در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه و نیز اخیراً در صحنه یارگیری برای حمله به سوریه متحمل شده‌اند هشت سال دفاع مقدس به نوعی یک مصونیت برای نظام اسلامی بود که کشورهای دیگر حتی تصور دستدرازی و طمع به این آب و خاک را نداشته باشند و قدرت ایران اسلامی را دیدند که جوانان این خاک چگونه با سلاح ایمان، ایثار، شهادت و جهاد در مقابل مستکبران ایستادند.
این هشت سال به حتی یک تحول عظیم را در صنعت دفاعی و تسلیحاتی ما بوجود آورد و تمام اینها به خاطر خون شهدا و فداکاری و ایثار جانبازان و بازماندگان هشت سال دفاع مقدس است که صادقانه اصل مقاومت را به نمایش گذاشتند.
حجت الاسلام جناب آقای رضایی درپایان با اظهار قدردانی و تشکر فراوان ازفرمانده بسیج پایگاه فاطمیه جلسه را به پایان رساندند.