کد مطلب: 14082 تعداد بازدید: ۹۸۶

جلسه مديريت حوزه علميه ثامن الحجج عليه السلام با طلاب خوابگاهي

جلسه مديريت حوزه علميه ثامن الحجج عليه السلام با طلاب خوابگاهي

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۷:۴۵
جلسه مديريت حوزه علميه ثامن الحجج (ع) با طلاب خوابگاهي
به گزارش معاونت فرهنگي اين مدرسه، خانم سارا جاهد روز دوشنبه مورخ31/6/93 ساعت 22 مديريت اين مدرسه خانم زينب ديندار با اعضاي خوابگاه به مدت دو ساعت تشكيل جلسه دادند.
 در اين جلسه خانم ديندار در ابتداي جلسه روايتي از امام صادق عليه السلام نقل كردند و فرمودند: وقتي آيه( والذين اذا فعلوا فاحشه او ظلموا انفسهم ذكروا الله فاستغفروا لذنوبهم) ابليس به بالي كوهي در مكه رفت كه آن را كوه ثوير مي نامند وبه بلندترين آواز عفريت هاي خود را صدا زد همه نزدش جمع شدندو پرسيدند اي بزرگ ما مگر چه شده كه ما را نزد خود خواندي؟ گفت اين آيه نازل شده كداميك از شما اثر آن را مي تواند از بين ببرد؟ عفريتي از شيطانها برخاست ولي ابليس قبول نكرد.
وسواس خناس گفت: اين كار را به من واگذار كن. پرسيدنداز چه راهي آن را خنثي خواهي كرد؟گفت:1- به آنان وعده مي دهم 2- آرزومندشان مي كنم تا مرتكب خطا و گناه شوند، وقتي در گناه واقع شدند استغفار را از يادشان مي برم.
ابليس قبول كرد وگفت: آري تو به درد اين كار مي خوري و او را موكل بر اين ماموريت كرد تا روز قيامت.
خانم ديندار در ادامه از طلاب خوابگاهي در مورد مسئول خوابگاه خانم زيادي نظرخواهي كردند و تمامي طلاب خوابگاهي اخلاق و رفتار و سكنات مسئول خوابگاه را تاييد كردند و رضايت خودشان را از ايشان اعلام نمودند. همچنين خانم ديندار از طلاب خوابگاهي در مورد مدرسه و كاركنان اين مدرسه انتقاد و پيشنهاد گرفتند و به برخي از سوالات آنان پاسخ دادند و آنان را به حفظ بيت المال سفارش كردند و در اين زمينه فرمودند كه اين دنيا بهشت سفارش شده نيست توام با سختي و مشكلات است و حوزه هم جزو همين موارد مي باشد در صورت بروز مشكلات به مديريت و معاونين مربوطه مراجعه كنيد تا مشكلاتتان با همفكري حل شود. در آخر جلسه موفقيت همه طلاب را از خداوند منان خواستار شدند.