کد مطلب: 13989 تعداد بازدید: ۱۳۲۷

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 94-93 حوزه علمیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۱:۵۶
مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی در مورخه 27/06/93 ، مراسم افتتاحیه ی سال تحصیلی 94-93 را با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا کاظمی مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفری امام جمعه و موسس محترم حوزه ی علمیه حضرت ولی عصر (عج) خواهران و برادران شهرستان گرمی، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ،مهندس علایی فرماندار محترم ، روحانیون معزز ، رؤسای ادارات ، هیئت امنای محترم ، اولیای طلاب ، فارغ التحصیلان و طلاب در سالن حافظ برگزار نمود.
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه خانم شهبازی ، حجت الاسلام و المسلمین یداله صفری موسس محترم حوزه علمیه خواهران ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید ، خواستار ارتقای سطح علمی و معنوی طلاب گردید.
در ادامه برنامه ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا کاظمی با اشاره به یک حدیث قدسی خطاب به طلاب بیان داشتند : خداوند به حضرت موسی علیه السلام فرمودند : من 6 چیز را در 6 جا گذاشته ام اما مردم اشتباهاً در جای دیگری به دنبال آنها می گردند ؛ 1-راحتی و آسایش را در بهشت قرار دادم ولی مردم در دنیا دنبال آن می گردند لذا درس خواندن با راحتی به دست نمی آید، باید تمام وجود را در راه علم صرف کرد ، درس خواندن اگر سطحی باشد ، فایده که ندارد بلکه ضرر هم خواهد داشت. 2- ای موسی ، من رفعت و بزرگی را در تواضع قرار دادم اما مردم به سراغ تکبر می روند و بزرگی را در تکبر جستجو می کنند . نتیجه علم باید تواضع باشد ، علمی که محرک آن کسب منزلت نزد مردم و حاکم است. بزرگ بینی فاصله بیشتر از خدا را در پی دارد ، اما علم اخروی ، تواضع و افتادگی بیشتر و قرب و نزدیکی به خداوند متعال را در پی خواهد داشت.
همچنین در ادامه ، حجت الاسلام و المسلمین میر قسمت موسوی نماینده شهرستان ، ضمن سخنانشان بیان داشتند : در آستانه بزرگترین تحول فرهنگی کشور یعنی آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه قرار گرفته ایم. غوغایی که در جهان است خمیر مایه ی حقیقی آن فرهنگ است و مبلغ و مروج فرهنگ در جامعه ، حوزه های علمیه و طلاب مبلغ هستند.     
در پایان برنامه کلیپی از فعالیت های آموزشی ، فرهنگی و پژوهشی پخش و از میهمانان پذیرایی به عمل آمد.