کد مطلب: 13933 تعداد بازدید: ۴۷۹

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 94-93 مدرسه علمیه الزهرا (س) اردبیل

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 94-93 مدرسه علمیه الزهرا (س) اردبیل

یکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲:۲۸
برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 94-93 مدرسه علمیه الزهرا (س) اردبیل
مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه الزهرا (س) اردبیل در تاریخ 23/06/93 با حضور مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران استان حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای کاظمی و اساتید محترم و طلاب مدرسه برگزار گردید.
این مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و سرکار خانم راثی مدیریت محترم مدرسه علمیه الزهرا (س) فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و فصل رویش علم و معنویت را حضور اساتید و طلاب؛ بالاخص طلاب جدید الورود و کارگزاران خدوم حوزه های علمیه تبریک و تهنیت گفتند و برای همگان سعادت و توفیق الهی را از ذات ربوبی مسئلت کردند.
ایشان در ادامه فرمودند از خداوند متعال مسئلت می کنیم که تلاش همگی ما را در فراگیری معارف اعتقادی، فضایل اخلاقی و تکالیف عملی پر برکت نماید و جان ما را با ایمانی همیشگی زنده، با ذکر پیوسته­اش سرگشته، با علم و معرفتش روشن، با همراهی اولیائش بارور و با محبت بندگانش سرزنده نماید و به ما توفیق دهد تا تهذیب نفس را با تلاش علمی در آمیزیم، این دو را به زینت ادب بیارائیم و خدمت به مردم را چون تاج افتخار بر سر نهیم.
در این برنامه، کلیپی از فعالیتهای آموزشی، فرهنگی و پژوهشی مدرسه علمیه الزهرا (س) ارائه گردید. در ادامه این مراسم حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای کاظمی مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران استان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید محضر اساتید و مسئولین مدرسه طلابی و که امسال توفیق پیدا کردند که سرباز امام زمان (عج)  باشند فرمودند اعتقاد ما بر این است که امام زمان (عج) یک به یک ما را جدا می کند و توفیق تحصیل در مکتب امام صادق (علیه السلام) را به ما می دهد بنابراین در این مدت باید سعی داشته باشیم که از وقت و امکانات به نحو احسن استفاده کنیم تا موجب پشیمانی در آینده نشود. ایشان در ادامه سخنان خود فرمودند اسلام یک حقیقتی دارد و حقیقت اسلام، ابعاد مختلفی دارد. انسان مخصوصاً طلبه­ها باید این ابعاد را یاد بگیرند. ابعاد را به طوری یاد بگیریم که بعدها بتوانیم آن را تبیین کنیم. دروس را در حوزه علمیه سطحی نیاموزیم زیرا نتیجه آن انحرافات دینی است که در جامعه وجود دارد. برای این که دروس را سطحی نخوانید باید وقت کافی برای مطالعه اختصاص دهید.
از نکات مهمی که بعضی از بزرگان ما از آن غافل شدند و سبب انحراف شدند این است که دین فقط عمل به واجبات نیست بلکه عمل به تکالیف اجتماعی هم است. این تکالیف اجتماعی به گردن تک تک  ما هست و این تکالیف در عرصه­های مختلف است عرصه­های فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی و امسال آن . باید در این عرصه­ها حضور داشته باشیم و روشنگری بکنیم.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اشاره به اخلاص داشته­اند و فرمودند در بین تمام مسائل خود سازی چیزی که اهمیت بیشتری دارد نیت خالص است نیت خالص برای تحصیل علم خیلی مهم است ممکن است کسی کار کوچکی انجام دهد ولی با نیت خالص باشد و او را به عرش برساند ولی شخص دیگری کار بزرگ انجام دهد بدون نیت خالص که او را به فرش می برد.
حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای کاظمی در پایان سخنان خود فرمودند: یکی از الگوهای بسیار خوبی که در حوزه های علمیه وجود دارد شهید مطهری است ایشان عوامل موفقیت شهید مطهری را از نظر علامه تهرانی، داشتن نظم فکری ایشان دانسته­اند و عامل دیگر موفقیت ایشان را از نظر شیخ انصاری، نماز شب ایشان دانسته­اند.
در ادامه برنامه، نمایش سوگند نامه توسط خواهران طلبه پایه پنج و پایه اول برگزار شد و همچنین از طلاب مبلغ و فعال فرهنگی توسط حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای کاظمی تجلیل به عمل آمد . این مراسم با قرائت دعای فرج توسط حاضرین به پایان رسید.