کد مطلب: 12473 تعداد بازدید: ۳۴۰

برگزاری جلسه اخلاق با حضور حجت الاسلام و المسلمین رکن الدین

دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱:۴۵
جلسه اخلاق با حضوراستاداخلاق حجت الاسلام والمسلمین رکن الدین در تاریخ 1/3/93 در حوزه علمیه فاطمیه برگزار گردید.
         جناب حجت الاسلام رکن الدین در این جلسه بعداز حمدوثنای حضرت پروردگار و درود و سلام برپیامبر عظیم الشأن اسلام  سخنان خودرابامحوریت عوامل افزایش توفیق در طلبگی آغازکردند .
       ایشان بابیان تفاوت ذاتی طلبگی با همه اموری که درجامعه با آنها مواجه هستیم یادآورشدندکه کسی اگربه طلبگی فقط به عنوان یک علم نگاه کند صددرصد شخصی شکست خورده خواهد بود .
       وی در ادامه به بیان عوامل افزایش توفیق اشاره کردند که : 1- انسان گهگاهی در آنچه که هست یعنی در طلبگی و طلبه بودن خودن تدبر کند . ایشان افزودند دراین عالم ارزشمندترازطلبگی چیزی نیست . حضرت رسول اکرم صل الله علیه وآله  فرموده اند: "کسی که یک بابی راازعلم یاد بگیردوبه خاطرخدابه مردم یادبدهد خداوند اجرهفتادپیغمبر رابه او می دهد ."  پس آنچه که واجب است اینست که درمسائل معنوی اول خودمان بعد دیگران . 2- یکی از آفتهای صددرصد طلبگی گناه است . اگرکسی گناه انجام دهد ، آنچه را که یاد میگیرد بابی از باب جهنم برایش می شود . چقدر عالم که جهلش اورا میکشد . 3- طلبه یقین داشته باشد که متکفل امورش در این عالم خداوند تبارک وتعالی است . 4- طلبه باید آنچه راکه نمی داند یاد بگیرد . 5- اگر چیزی از او پرسیدند و نمی دانست بگوید نمی دانم . 6- صبر درراه علم . انسان در راه علم بایدصبورباشد .
حجت الاسلام رکن الدین در طی سخنانشان توصیه های ناب اخلاقی را باتوجه به روایات ائمه معصومین علیهم السلام و برگرفته از سخنان حضرت امیر علیه السلام به طلاب داشتند که شایان توجه است ازجمله این توصیه ها که در پایان به عنوان حرف آخر گفتند شب زنده داری بود که بسیار حائزاهمیت بوده و هست .
"هرکس سحر ندارد ازخود خبر ندارد . "
در پایان اضافه کردند امید است با انجام این اعمال بتوانیم إن شاءالله رضایت وجود مقدس امام زمان علیه السلام را کسب کنیم .