کد مطلب: 123883 تعداد بازدید: ۲۴

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

رسالت حوزه‌های علمیه خواهران تربیت طلبه تراز انقلاب است

یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸:۳۶
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به نقش تربیتی حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: وظیفه و رسالت اصلی حوزه‌های علمیه بانوان، تربیت طلبه تراز انقلاب می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در آیین تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد بیان داشت: تربیت طلبه تراز انقلاب همواره از سیاست‌های نهاد مقدس حوزه علمیه خواهران بوده و هست بنابراین بانوان طلبه بایستی در حوزه‌های بینش، گرایش و کنش در تراز انقلاب پیشقدم باشند.
وی در این راستا افزود: تقید به منش طلبگی، مطالبه عدالت‌محور، تبلیغ گفتمان‌ساز، تقویت روحیه ولایت‌مداری و عمل خالصانه براساس تکلیف، از مهم‌ترین ویژگی‌‌های طلبه تراز انقلاب است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اظهار داشت: چشم‌انداز ترسیم‌شده برای حوزه علمیه خواهران، رسیدن طلاب خواهر به مقام مرجعیت علمی در مباحث زن و خانواده است و این امر نیازمند ورود تخصصی خواهران طلبه به مباحث زن و خانواده، جریان‌شناسی و آینده‌پژوهی جریان‌های فکری، فرهنگی و اجتماعی معطوف به زن و خانواده است.
خانم جهانی با اشاره به رسالت طلاب و مبلغان در رشد و تقویت اعتقادی جامعه، تصریح کرد: طلاب در رشد و تعالی نهاد خانواده، شکل‌گیری جامعه ایمانی و زمینه‌سازی برای ظهور و جامعه مهدوی که بستر قرب الهی و تکامل بشر است، نقش اساسی دارند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل مراد از جهاد با لسان را همان جهاد تبیین دانست و تاکید کرد: بصیرت‌داشتن در عرصه‌های مختلف، مقدمه‌ای برای روشنگری و تبیین حقایق توسط خواهران طلبه و مبلغان علوم دینی است بنابراین عزیزان بایستی در جایی که اسلام مورد هجمه قرار گرفته و حقایق کتمان شده و باطل به جای حق خودنمایی می‌کند، ورود آگاهانه و با بصیرت داشته باشند.
این مقام مسئول ورود مبلغان به مباحث اولویت‌دار در عرصه‌های تبلیغی را ضروری دانست و اذعان داشت: حجاب و عفاف، افزایش جمعیت، شناسایی آسیب‌ها و مسائل اجتماعی و نیز ارائه راهکارهای مناسب از جمله موضوعاتی هستند که باید در اولویت‌های تبلیغی مبلغان خواهر قرار گیرند.