کد مطلب: 123834 تعداد بازدید: ۲۴

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل:

دعوت به تحصیل علوم دینی، دعوت به عمل صالح است

یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹:۳۸
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل دعوت به کسب علوم دینی را از مصادیق دعوت به عمل صالح دانست و گفت: تبیین چگونگی تاثیر علم بر سعادت انسان، عامل مهمی در گرایش انسان به علم و دانش است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با فعالان فرهنگی و سفیران رضوان مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که در مراسم سی‌ و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) فرمودند: " از سرمایه ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره بگیرید"، گفت: دعوت به تحصیل علوم دینی و کسب معارف اهل بیت(علیهم‌السلام) دعوت به عمل صالح است.
وی بیان داشت: عمل صالحی که ناشی از نیت الهی، عقلانیت و علم باشد مایه رشد و بقای ایمان است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به رابطه متقابل علم و عمل اظهار داشت: نه تنها علم بی‌عمل دارای آثار زیان‌بار است بلکه عمل بدون علم نیز خسارت‌‌هایی در پی دارد.
خانم جهانی افزود: تلازم علم و عمل و ضرورت اخلاص و ایمان در مسیر علم‌آموزی می‌بایست به عنوان خط مشی در طی مسیر طلبگی نصب‌العین هر پوینده راه علم باشد.
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل با استفاده از روایات به بیان ویژگی‌ها و موانع عمل صالح پرداخت و  عنوان کرد: عمل از روی فهم و همراه با ایمان، تقوا و نیت خالص از ویژگی‌های عمل صالح است و جهل، تکبر و دلبستگی به دنیا از جمله موانع عمل صالح می‌باشد.
این مقام مسئول علم‌آموزی، فقاهت در دین، باورمندی عمیق و بروز باورها در رفتار را برای نقش‌آفرینی بانوان در تعالی فرهنگی جامعه ضروری دانست و گفت: زن با حفظ آرامش و مودت در خانواده و با حضور عالمانه، متقیانه و موثر در جامعه به رشد فرهنگی خانواده و جامعه کمک می‌کند که نتیجه آن حفظ، نشر و انتقال ارزش‌ها و آموزه‌های دینی است.