کد مطلب: 123532 تعداد بازدید: ۱۵

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال:

تربیت مبلغ کودک و نوجوان با هدف انتقال ارزش‌های دینی ضروری است

جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷:۰۶
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال تربیت مبلغ کودک و نوجوان با هدف انتقال ارزش‌های دینی را لازم و ضروری دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در آیین گرامیداشت دهه کرامت که در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال برگزار شد، در تبیین مقام و منزلت حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) گفت: موقعیت مذهبی و علمی شهر مقدس قم به‌عنوان پایگاه تشیع جهان اسلام مرهون مقام معنوی و علمی این بانوی بزرگوار می‌باشد.
وی اظهار داشت: بسیاری از عالمان بزرگ شیعی بخش عظیمی از رشد معنوی و علمی خودشان را از برکات توسل به حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) و زیارت حرم مطهر و مضجع شریف آن حضرت می‌دانند و آرمیدن شمار فراوانی از مراجع بزرگ و عرفا در جوار مرقد ایشان سندی گویا بر مقام والای این بانوی بزرگ جهان اسلام می‌باشد.
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال افزود: بانوان طلبه ضمن الگوی‌گیری از سیره این بانوی بزرگ، بایستی به تبیین سبک زندگی آن حضرت و شخصیت روحانی و علمی ایشان به‌عنوان یک الگو با استفاده از سخنان علما و بزرگان دین بپردازند.
خانم شاهنده در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت تربیت فرزند دختر اشاره کرد و اذعان داشت: انتقال ارزش‌ها و مفاهیم دینی به‌خصوص هویت والای زن مسلمان برای نقش‌آفرینی در تمدن اسلامی و شناساندن کرامت زن مسلمان بخش مهمی از تربیت فرزند دختر می‌باشد که مادران باید با آگاهی‌های دینی و مهارتی لازم در این زمینه تربیت هدفمند داشته باشند.
مدرس حوزه علمیه خواهران نقش نهادهای تربیتی و آموزشی را در تربیت دینی و موثر دختران مهم دانست و افزود: به‌منظور انتقال ارزش‌های دینی و مهارت‌های تربیتی لازم، باید همه نهادهای تربیتی هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم را در این زمینه داشته باشند و تربیت مربیان و مبلغان کودک و نوجوان با هدف انتقال ارزش‌های دینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری بوده و رشد، بالندگی و امنیت جامعه را در پی خواهد داشت.