کد مطلب: 123531 تعداد بازدید: ۲۲

در مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال برگزار شد؛

نشست پژوهشی "تجربه‌گویی مادران در تربیت فرزند دختر"

جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹:۴۲
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال از برگزاری نشست پژوهشی با موضوع "تجربه‌گویی مادران در تربیت فرزند دختر " خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم رقیه یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این نشست با حضور طلاب مادر دارای فرزند دختر و با هدف انتقال تجربیات مادران در تربیت فرزندشان به دیگر بانوان، در فضایی صمیمی با حضور مادران شهر و فرزندانشان برگزار شد.
وی افزود: نشست "تجربه‌گویی مادران در تربیت فرزند دختر" با همکاری معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال در جهت تبادل تجربه تربیت فرزند دختر و ارائه الگوی مناسب برای مادران و نیز کاهش آسیب‌های تربیتی در خانواده‌ها برنامه‌ریزی شده بود.
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال ادامه داد: توجه به تربیت روحی و جسمی فرزندان دختر با نظر به نقش‌هایی که در آینده باید ایفا کنند و نیز هماهنگی والدین در انتقال مفاهیم تربیتی، مسئولیت‌پذیری در زندگی، توجه به استعداد‌های دختران در خانواده، عدم تبعیض در تربیت فرزندان، همراه و همیار بودن والدین در مشکلات تحصیلی و زندگی فرزندان، توجه به الگوها و مفاهیم تربیتی و ارائه ارزش‌های دینی و اسلامی از جمله مباحثی بود که در این نشست پژوهشی مطرح و بررسی شد.
خانم یوسفی بیان داشت: به‌دلیل استقبال طلاب  مادر از این نشست و با هدف انتقال و تبادل تجارب این نشست به مناسبت‌های مختلف با موضوعات متفاوت ادامه خواهد داشت.