کد مطلب: 123523 تعداد بازدید: ۱۹

استاد مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

محبت به اهل بیت(ع) با عمل صالح محقق می‌شود

جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷:۰۶
استاد مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر تحقق محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) را در انجام عمل صالح دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم زینب بیگ‌زاده در آیین گرامیداشت دهه‌ کرامت که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزار شد، گفت: عشق محصول معرفت عمیق نسبت به کسی است که دو صفت جمال و کمال را توأمان داشته باشد و این ویژگی به نحو اتَمّ در وجود اهل بیت(علیهم‌السلام) تجلی یافته است.
وی افزود: معرفت پایه اصلی مودت و محبت است و در حقیقت حب و پیروی از اهل بیت(علیهم السلام) از رهگذر شناخت حقیقت وجودی و مقام و منزلت آن بزرگواران بدست می‌آید.
استاد مدرسه علمیه فاطمیه (سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با بیان نکاتی ارزنده از شخصیت ملکوتی فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها)، گفت: معرفت و شناخت نسبت به سیره‌ آن بانوی بزرگوار سبب می‌شود تا فضائل و کرامت ایشان را فراتر از امور مادی و دنیوی ببینیم و در پرتو این درک، به حبِّ قلبی دست پیدا کنیم.
خانم بیگ‌زاده در تبیین مهم‌ترین محور معرفتی حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) اذعان داشت: داشتن زیارتنامه ماثوره و عنایات مستقیم ائمه(علیهم‌السلام ) و ترغیب به زیارت این بانوی کریمه، محکم‌ترین دلیل برای شناسایی مقام معنوی ایشان است.
استاد مدرسه علمیه خواهران مشگین‌شهر ادامه داد: حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها)، ملقب به کریمه اهل بیت است و علاوه بر دارابودن شأن و جایگاه والا در نزد امامان، منزلت علمی بالا، گستردگی مقام شفاعت، محدثه‌بودن و ولایت‌مداری جزء ویژگی‌های منحصر به‌فرد شخصیت این بانوی بزرگوار است.
وی در پایان با بیان این نکته که محبت واقعی به اهل بیت(علیهم‌السلام) باعمل صالح محقق می‌شود، اذعان داشت: اطاعت و فرمانبرداری ثمره محبت‌ است و هر چقدر ارادت انسان به خدا و اولیای الهی بیشتر باشد باید تلاش او در راه اطاعت افزونتر شود.