کد مطلب: 123522 تعداد بازدید: ۲۰

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام‌ معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل:

ولایت‌پذیری حضرت معصومه(س) ایشان را الگوی بشریت کرد

جمعه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳:۲۷
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام‌ معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل با اشاره به مقام ولایت‌پذیری انسان گفت: خداشناسی و ولایت‌پذیری حضرت معصومه (سلا‌م‌الله‌علیها) ایشان را الگوی بشریت کرد.

به‌گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حسنی در آیین گرامیداشت دهه کرامت که در مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل برگزار شد، گفت: مقام حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) ستودنی است و ایشان بعد از حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) اولین بانویی هستند که زیارت ماثور از طرف معصوم بر ایشان صادر شده‌است.
وی افزود: در شأن حضرت معصومه (سلا‌م‌الله‌علیها) همین بس‌ که سه معصوم، ثواب زیارت ایشان را بهشت معرفی کردند و ایشان یکی از شافعان در بهشت خواهد بود.
رئیس‌دفتر نهاد نمایندگی مقام‌معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به فضائل و مناقب کریمه اهل بیت(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: این بانوی بزرگ با تأسی از مادرش حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) تمام وجودش را در راه ولایت قرار داد و خودش را فدای ولی زمانش کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی بیان داشت: عشق به ولایت به انسان ارزش می‌دهد و قرار گرفتن در مسیر ولایت انسان را آسمانی می‌کند و همین امر ولایت‌پذیری حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها) ایشان را الگوی بشریت کرد.
این مقام مسئول در بخش پایانی سخنانش با اشاره به وظایف طلاب در الگو‌دهی به جامعه تاکید کرد: امروز جامعه به الگو نیاز دارد و طلاب می‌توانند با قرار گرفتن در مسیر تقوا، ایمان و اطاعت‌پذیری الگوی مناسبی برای جامعه باشند.