کد مطلب: 123288 تعداد بازدید: ۱۷

به همت معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) اردبیل؛

جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح سه برگزار شد

یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۹:۲۶
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل از برگزاری جلسه دفاعیه پایان‌نامه سطح سه با موضوع "بررسی تطبیقی سیمای منجی در قرآن و عهدین" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حکیمه نوری در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان داشت: به حول و قوه الهی هشتمین جلسه دفاع پایان‌نامه طلاب سطح سه رشته تفسیر و علوم قرآن به‌صورت حضوری برگزار شد.
وی افزود: این جلسه دفاعیه که با راهنمایی حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرج بهزاد و داوری حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین احمد شجاعی برگزار شد خانم گلثوم بهزاد از پایان‌نامه خود با عنوان "بررسی تطبیقی سیمای منجی در قرآن و عهدین" دفاع کرد و موفق به کسب نمره عالی شد.
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) در ارتباط با محتوای پایان‌نامه گفت: طبق تحقیقات انجام‌شده توسط طلبه، به اثبات رسیده که در قرآن و عهدین، منجی با اهداف مشترک مانند: عدالت گستری، ظلم‌ستیزی، فقرزدایی و حق‌گرایی بیان شده و تفاوت در ویژگی‌های فردی و معنوی منجی در دو کتاب است.
مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌‌علیها) اردبیل به عنوان بزرگترین واحد حوزوی خواهران شمالغرب کشور، تحت زعامت حضرت آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان در سال ۱۳۸۵ تاسیس شده است و علاوه بر پذیرش در مقطع سطح دو، در سه رشته تحصیلی تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول و مشاوره اسلامی در مقطع سطح سه به جذب طلبه می‌پردازد و در صدد فراهم‌کردن زمینه برای پذیرش خواهران طلبه در مقطع سطح چهار می‌باشد.