کد مطلب: 123237 تعداد بازدید: ۲۵

در مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر برگزار شد؛

کارگاه " کاهش تعارضات خانوادگی و طلاق"

شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰:۲۴
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) مشگین‌شهر از برگزاری کارگاه مهارت‌افزایی با عنوان " کاهش تعارضات خانوادگی و طلاق" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم شهربانو افشاری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس ابلاغیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در سال ۱۴۰۱ مبنی بر اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی، این طرح ویژه خواهران طلبه در حوزه "مهارت‌افزایی زوجین و کاهش طلاق" براساس برنامه‌های ارائه شده انجمن زنان و خانواده، برای اجرا به همه مدارس ابلاغ شد.
وی افزود: اگرچه مخاطبین اصلی این طرح طلابی بودند که با این پدیده مواجه هستند، اما با توجه به نیاز جامعه و ضرورت تربیت و توانمندسازی طلاب نسبت به این موضوع، انجمن زن و خانواده دستورالعمل اجرای کارگاهها را با عنوان " کارگاههای مهارت‌افزایی خانوادگی " درسطح گسترده برای طلاب مدارس علمیه وسعت داد.
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) مشگین شهر ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌ صورت‌گرفته با جهاد دانشگاهی قم، طلابی که بعد از سپری‌کردن این کارگاه، در آزمون‌های حضوری موفق به کسب امتیاز لازم شوند، می‌توانند مدرک مربی‌گری دوره را از جهاد دانشگاهی دریافت کرده و به عنوان مبلغ در حوزه مشاوره‌های خانوادگی با رویکرد دینی فعالیت کنند.
خانم افشاری بیان داشت: تعداد شرکت‌کنندگان در این کارگاه ۷۰ نفر از طلاب و دانش‌آموختگان بود و مباحث مربوطه توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر شعبانی از اساتید جهاد دانشگاهی قم ارائه شد.