کد مطلب: 123159 تعداد بازدید: ۲۲

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

شکل‌گیری انقلاب اسلامی نتیجه تبیین گسترده امام(ره) بود

جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳:۰۷
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل عنوان کرد: شکل‌گیری انقلاب اسلامی نتیجه تبیین گسترده و عمیق امام(ره) بود که در جامعه اتفاق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحسن محسنی در نشست سیاسی مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها ) اردبیل با موضوع "جهاد تببین" گفت: رهبر معظم انقلاب از موضع اسلام‌شناس، معتقد به معارف اسلام و انقلاب، خط تبیین‌گری ائمه اطهار‌(علیه‌السلام) و امام(ره) را از آحاد ملت ایران مطالبه دارند چراکه شکل‌گیری انقلاب اسلامی نتیجه تبیین گسترده و عمیق امام راحل بود.
وی افزود: بایستی در برابر افرادی که درک درستی از انقلاب و مفاهیم آن و نیز پیشرفت‌ها و پسرفت‌های آن ندارند روشنگری و تبیین انجام گیرد و به‌عنوان راهبرد برای جامعه و نظام، یک کار مستمر تلقی شود.
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل ارزیابی دشمن، شناخت دقیق مسائل شبهه‌انگیز، تشریح روشن حقایق و نشر جذاب حقایق قابل فهم را چهار گام مهم و اساسی جهاد تبیین دانست.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی در این راستا تصریح کرد: جهاد تبیین حرکتی انقلابی است که در فضای تعاملی و اعتمادآمیز مبتنی بر اندیشه‌ورزی، بسیار اثرگذارتر خواهد بود.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه لایه اساسی مخاطبان تبیین، نخبگان و مسئولان هستند، اظهار داشت: در مواجهه با نخبگان، مسئولان، روشن‌فکران، عالمان دینی و کسانی که در مسند هدایت مردم قرار دارند. جهاد تبیین ارزش مضاعف پیدا می‌کند.