کد مطلب: 122977 تعداد بازدید: ۲۸

کارگاه "جذب طلبه" برای مددجویان خواهر کمیته امداد امام(ره) مشگین‌شهر برگزار شد

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸:۲۹
کارگاه "جذب طلبه" با هدف تبلیغ پذیرش حوزه علمیه خواهران برای مددجویان خواهر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مشگین‌شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم شهربانو افشاری معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر در این کارگاه به تبیین اهمیت تحصیل علوم دینی پرداخت و گفت: علم‌آموزی در صورتی ارزشمند است که انسان را به سعادت و کمال برساند و غایت آن قرب الهی باشد.
وی افزود: انتخاب مسیر طلبگی با هدف الهی، نوید بخش حیات طیبه و سعادت اخروی است و طلبه با ورود به عالم طلبگی، از میان فعالیت‌های مختلف خدمت به دین الهی را بر می‌گزیند.
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با اشاره به نقش طلاب علوم دینی در تربیت و هدایت جامعه اذعان داشت: با توجه به نیاز عصر مدرن به دین در بعد فردی و اجتماعی، جوامع بشری بیش از هر عصری به عالم دینی نیاز دارند که بتوانند گروه‌های بزرگ انسانی را هدایت و تربیت کنند.
خانم افشاری در این راستا تصریح کرد: نتیجه نهایب تحصیل علوم و معارف دینی، راهبری اندیشه‌ها به سوی خداست و کسی که با هدف هدایت انسان‌ها به تحصیل معارف دینی روی بیاورد، بدون تردید تغییرات معرفتی و عنایات الهی را لمس می‌کند.