کد مطلب: 12272 تعداد بازدید: ۴۸۱

نشست سیاسی و بصیرتی

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۲:۳۳
   به مناسبت فرارسیدن هفته عقیدتی ، سیاسی نشستی با حضور جانشین محترم فرمانده در سپاه ناحیه مشکین شهر در پایگاه فاطمیه برگزار گردید .آقای اناری گفت :  رهبری انقلاب در پیام نوروزی سال ۹۳ ، این سال را به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تعبیر کرده اند.
وی گفت : اقتصاد و فرهنگ هر یک از مقولات کلان جامعه هستند که در ابعاد بسیار وسیع بر زندگی و سرنوشت مردم یک جامعه تاثیرگذار هستند ایشان به نگرانی عمیق رهبر معظم انقلاب نسبت به اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم کشورمان اشاره کردند و بعد به رکن دیگر  پیام نوروزی رهبری انقلاب ، مقوله پر اهمیت فرهنگ پرداخته و گفتند :   رهبرمعظم انقلاب در باب فرهنگ ابتدا تهاجم فرهنگی و بعد شبیخون فرهنگی و بعد ناتو فرهنگی  و امسال هم همین مقوله فرهنگی را عنوان کردند و این هم نگرانی رهبر معظم را نسبت به مسائل فرهنگی جامعه می رساند  وی گفت :  هم درعرصه‌ی اقتصاد، هم درعرصه‌ی فرهنگ. بدون حضور مردم کار پیش نخواهد رفت و مقصود تحقّق پیدا نخواهد کرد. مردم در گروه‌های گوناگون مردمی با اراده و عزم راسخ ملّی میتوانند نقش‌آفرینی کنند. 
  جانشین فرماندهی  در ادامه به مسئولیت خطیر روحانیون و مبلغین پرداختند و گفتند : روحانیون علاوه بر مسئولیت شرعی خود در مقابل رویدادهای جامعه اسلامی نیز، مسئولیتی اجتماعی دارند و باید در راستای رشد فکری و اعتقادی جامعه تلاش کنند.

پاسخگویی به سوالات طلاب بسیجی پایان بخش این نشست بود .