کد مطلب: 12269 تعداد بازدید: ۴۹۹

مهجوریت قرآن در میان قوم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷:۴۹
با هماهنگی و همت مدیریت استانی حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل ، طلاب مدرسه ی علمیه ی حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی به همراه طلاب سایر مدارس استان اردبیل در تاریخ 15/02/1393 در جلسه ای با سخنرانی حجت الاسلام حسینیان ، مترجم قرآن که در حسینیه بنی فاطمه برگزار گردید شرکت نمودند.
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه ، خانم شهبازی ؛ حجت الاسلام حسینیان در این جلسه که با موضوع « مهجوریت قرآن در میان قوم پیامبر (ص) » تشکیل شد با تفسیر آیه ی 30 سوره ی فرقان ، مقصود از واژه ی « قوم » را آن هایی دانست که نسبت به دین مسئولیت خاصی بر عهده دارند که طلاب هم شامل این گروه می شوند.
ایشان با اذعان به دو علت اساسی مبنی بر مهجوریت و مظلومیت قرآن در میان خواص ، اعم از « استفاده ی ابزاری از آیات و سور قرآن » و « قرائت قرآن فقط جهت بهره مندی از ثواب آن » شیوه ی قرآن خواندن ما را  به استفاده از بوی غذا ، با صرف نظر از ارزش غذایی آن تشبیه کرده و این نوع مسلمانی را ظلمی بارز در حق خدا و قرآن و اهل بیت علیهم السلامبه شمار آوردند .
ایشان بهترین راه مبارزه با این ظلم را طی مراحلی از قبیل:  قرائت زیبای قرآن ، تفهیم ترجمه ی آن و تدبر و تفکر معرفی کردند.