کد مطلب: 12268 تعداد بازدید: ۴۷۲

حلقه ی معرفت

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۴:۱۴
طلاب مدرسه ی حضرت ولی عصر (عج) گرمی به همراه طلاب سایر مدارس شهرستان های استان اردبیل در جلسه ی پرسش و پاسخ که در رواق دارالحجة حرم مطهر امام رضا علیه السلام با حضور مشاور محترم سرکار خانم عزیزی و با موضوع اعتقادی –تربیتی برگزار گردید شرکت نمودند.
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان گرمی سرکار خانم شهبازی ، خانم عزیزی در این جلسه به پرسش هایی از قبیل : چگونگی رفتار با کودک ( در بخش تربیتی ) ، چگونگی ترک گناه و علت عدم استجابت برخی دعاها ( در بخش اعتقادی) پاسخ داد.
ایشان در ارتباط با تربیت کودک ، عواملی چون خشم ، هوای نفس و شیطان را اصلی ترین عوامل بروز کنشی به نام « تنبیه بدنی » دانسته و اظهار داشتند که این عمل از جهت وجدانی ، عقلی و شرعی ممنوع می باشد. و در ارتباط با راه حل های ترک گناه به دو راه علمی و عملی اشاره نموده و بیان داشتند راه علمی ، شناخت عواقب گناه و راه عملی ، توبه از گناهان گذشته است و تاکید کردند که برای تاثیرات معنوی توبه ، باید تمام مراحل عملی آن طی گردد . همچنین ایشان در پایان مهم ترین مانع استجابت دعا را « گناه » دانسته و تصریح کردند همه ی دعاها مستجاب می شود ولی به شکلی که خدا می خواهد و به مصلحت خود اوست.