کد مطلب: 122519 تعداد بازدید: ۱۳

امام جمعه شهرستان خلخال از اردبیل:

آثار شهید مطهری(ره) در همه زمانها پاسخگوی شبهات دینی و اجتماعی است

پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷:۳۲
امام جمعه شهرستان خلخال در آیین تجلیل از اساتید مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) این شهرستان گفت: آثار شهید مطهری(ره) در همه زمانها پاسخگوی شبهات دینی و اجتماعی می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین کریم اسدی در آیین تجلیل از اساتید مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال اظهار داشت: شهید استاد مطهری(ره) دشمن را در هر شرایطی تشخیص می‌داد و به خطوط و راه‌های نفوذ و برنامه‌های آنها آگاه بود، به‌طوری که بصیرت و دشمن‌شناسی این شهید بزرگوار باعث شد تا دشمنان او را سدی در مقابل برنامه‌ها و فعالیت‌هایشان دانسته و به شهادت برسانند.
وی با بیان اینکه شهید مطهری(ره) دغدغه تبلیغ دین و دینداری را داشت، تصریح کرد: تبيين معارف اسلامی، مبارزه با انواع انحرافات و االتقاطات فکری، نیازسنجی و پاسخگویی به نیازهای مردم از طریق مباحث دینی بخشی از فعالیت‌های این شهید بزرگوار برای خدمت به مردم و تبیین امور دینی و اسلامی بود.  
امام جمعه شهرستان خلخال بیان داشت: استاد مطهری(ره) دارای فکری قوی و شناختی عمیق و دقیق از اوضاع و شرایط روزگار و نیز تعهد و مسئولیت دینی بالایی بود و از زمانی که وارد عرصه تعلیم، تعلم، تحقیق، تبلیغ و تألیف شد، در همه حوزه‌های مختلف فلسفی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اخلاقی، فقهی، تاریخی و... قلم زد و سخن گفت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسدی طلاب را به مطالعه آثار شهید مطهری(ره) توصیه کرد و گفت: تالیفات این شهید بزرگوار به‌ دلیل شیوایی و جامعیتی که دارد مختص زمان و مکان خاصی نبوده و در همه زمانها پاسخگوی بسیاری از مباحث و شبهات دینی و اجتماعی است و بایستی همواره در محافل علمی برای دستیابی به ماهیت اسلام اصیل مورد بحث قرار گیرد.
رئیس هیات امناء مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال اذعان داشت: معلمان، اساتید و آموزگاران به دلیل نقش مهمی که دارند مظهر اسماء الهی و حیات بخش جامعه هستند.