کد مطلب: 122433 تعداد بازدید: ۱۶

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

نهادهای فرهنگی زمینه را برای فعالیت‌های اجتماعی بانوان طلبه فراهم کنند

سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸:۳۰
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با بیان اینکه مأموریت اصلی حوزه‌های علمیه خواهران تربیت بانوان کارآمد و بصیر در عرصه فعالیت‌های اجتماعی است، گفت: ساماندهی و زمینه‌سازی برای ورود بانوان طلبه به عرصه فعالیت‌های اجتماعی، بر عهده نهادهای فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل بیان داشت: تلاش ما بر این است که تعامل‌ هدفمندی با سازمان تبلیغات استان داشته باشیم تا بتوانیم برای حل معضلات فرهنگی - اجتماعی جامعه گام‌های موثری برداریم.
وی افزود: سیاست و هدف اصلی حوزه علمیه خواهران آموزش و تربیت طلاب توانمند و کارآمد است بنابراین بهره‌گیری از ظرفیت بانوان طلبه و واردکردن آنها به عرصه فعالیت‌های اجتماعی بر عهده نهادهای فرهنگی می‌باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل اظهار داشت: اگر چنانچه سازمان تبلیغات برای مبلغان خواهر برنامه‌ها و دوره‌های ارتقایی متنوع با موضوع‌های مختلف داشته باشد به‌طور قطع توانمندی این عزیزان تقویت شده و به راحتی پاسخگوی نیازهای جامعه خواهند بود.
خانم جهانی گفت: در راستای عملیاتی‌کردن منویات رهبر معظم انقلاب، ورود تخصصی در عرصه جهاد تبیین یکی از رسالت های مهم نهادهای فرهنگی است و برای تحقق این امر تشکیل کارگروه پژوهشی با مشارکت حوزه علمیه و سازمان تبلیغات ضروری به نظر می‌رسد.