کد مطلب: 122136 تعداد بازدید: ۲۵

نماینده ولی فقیه در سپاه مشگین‌شهر از اردبیل:

جهاد تبیین در مقابل جنگ هیبریدی مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های تبلیغی است

شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲:۳۳
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مشگین‌شهر با تاکید بر نقش نهادهای فرهنگی در مقابل جنگ نرم دشمن اظهار کرد: جهاد تبیین در مقابل جنگ هیبریدی مهم‌ترین رسالت دستگاه‌های تبلیغی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عابدی در نشست سیاسی مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر گفت: دشمن پس از دوره جنگ سرد، نبرد هیبریدی علیه ایران راه انداخته است و ابهام و چند‌بعدی بودن این‌ جنگ‌ها مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.
وی افزود: ابزار و ابعاد مورد استفاده در جنگ هیبریدی نامحدود است و دشمن از تمام گزینه‌های نظامی، سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای در این نبرد استفاده می‌کند.
کارشناس مسائل دینی و سیاسی با بیان اینکه جنگ سایبری مولفه‌ اساسی نبردهای هیبریدی است، اذعان داشت: در روش نوین جنگی استفاده از بستر رسانه و ایجاد نقش‌های مطلوب از دشمن و تصاویر ناموجه از نیروهای انقلابی در اذهان عمومی سلاح کارآمد غرب است.
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مشگین‌شهر تضعیف نظام جمهوری اسلامی را هدف دشمن از جنگ هیبریدی دانست و تصریح کرد: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی به‌دنبال محدودسازی و تضعیف انقلاب و تغییر نظام در ایران جهت نهادینه‌ساختن سیاست خود بوده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عابدی با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین، گفت: برای مقابله با روش نوین جنگی باید تمام دستگاه‌های اجرایی جامعه به میدان کارزار بیایند و بدیهی است درحوزه تبیین مهم‌ترین نقش متوجه دستگاه‌های تبلیغی است.