کد مطلب: 122131 تعداد بازدید: ۱۹

امام جمعه شهرستان خلخال از اردبیل:

اولویت بانوان طلبه ابتدا فراگیری علوم حوزوی سپس کسب معارف تبلیغی باشد

جمعه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱:۴۳
امام جمعه شهرستان خلخال در نشست اخلاق مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) این شهرستان عنوان کرد: اولویت بانوان طلبه ابتدا بایستی فراگیری علوم حوزوی، سپس کسب معارف تبلیغی باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین کریم اسدی در نشست‌ اخلاق مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، اظهار داشت: غنیمت دانستن فرصت‌ها در طول  عمر انسان و شناسایی استعدادها و پرورش آنها از توصیه‌های آموزه‌های دینی است.
وی اظهار داشت: علما و مبلغان دین در مکان‌های مختلف و فرصت‌های متفاوت به دلیل اینکه با عقول مردم سر و کار دارند باید از علم کافی برای هدایت انسانها برخوردار باشند و اولین قدم کسب علم، در راه تبلیغ دین اسلام است.
امام جمعه شهرستان خلخال با بیان اینکه امروزه تبلیغ دین امری ضروری است، تصریح کرد: مسلط‌بودن به مباحث و آموزه‌های دینی برای موفقیت در تبلیغ دین و تاثیرگذاربودن مبلغان و انتقال مفاهیم و ارزش‌های دینی در بسترهای مختلف و پیشگیری از جهالت توسط عالمان دینی از نیازهای اساسی جامعه امروزی می‌باشد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین اسدی بیان داشت: در بیان ارزش علم، اگرچه علم دنیایی به بهره‌گیری و خدمت به بندگان الهی می‌باشد اما کسب علم و به کارگیری آن زمینه‌ساز رشد انسان‌ها و راحت‌طلبی موجب انحطاط جوامع در عرصه‌های مختلف می‌باشد.
رئیس هیات امناء مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال طلاب را به فراگیری علم به‌صورت جدی و مصمم توصیه کرد و گفت: خواهران طلبه باید در وهله اول یادگیری دروس حوزوی را در اولویت قرار دهند و سپس برنامه‌ریزی کافی برای کسب معارف تبلیغی داشته باشند تا در جامعه مثمر ثمر واقع شوند.