کد مطلب: 121928 تعداد بازدید: ۲۲

مبلغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

انسان با خودشناسی سرنوشت بهتری را برای خود رقم خواهد زد

شنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱:۴۵
مبلغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه السلام) پارس‌آباد در آیین احیاء شب قدر عنوان کرد: انسان با خودشناسی به‌طور قطع سرنوشت بهتری را برای خود رقم خواهد زد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم سمیه قبادی در آیین احیاء شب قدر که با برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد در حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل‌العباس(علیه‌السلام) این شهرستان برگزارشد، گفت: درک‌کردن شب قدر مستلزم رسيدن به مقامی است كه توان درک حضور امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) را داشته باشيم.
وی افزود: درک شب قدر، درک مقام خود آدمی است يعنی اگر انسان خود را بيابد و حقيقت خود را بشناسد شب قدر را درک كرده‌ است.
مبلغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد اذعان داشت: با توجه به حدیث "من عرف نفسه فقد عرف ربه" كسی که خود را شناخت، به‌طور قطع خدای خود را شناخته است، طبيعتاً قدرشناسی نيز در كنار همين خداشناسی و خودشناسی نهفته است.
خانم قبادی با اشاره به اینکه هر کس این شب را زنده بدارد، صاحب قدر و منزلت می‌شود، گفت: عبادات در شب قدر، منزلتی والا و ثوابی زیاد دارد.
فعال فرهنگی مدرسه علمیه خواهران پارس‌آباد افزود: برای دریافت شایستگی‌ها، خودشناسی و افزونی لیاقت لازم است بنابراین اگر انسان خود را بشناسد به‌طور حتم سرنوشت بهتری را برای خود رقم خواهد زد.