کد مطلب: 121927 تعداد بازدید: ۲۳

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

دلیل برتری شب قدر افزایش اعمال نیک و جبران کمبودهای انسانهاست

شنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴:۰۵
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌ااسلام) شهرستان پارس‌آباد به بیان فضیلت‌های شب قدر پرداخت و گفت: دلیل تفضل و برتری شب قدر، افزایش اعمال نیک و جبران کمبودهای انسانهاست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم لیلا علیاری در نشست اخلاق مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد، گفت: از دلایل تفضل شب قدر، کامل‌کردن پیمانه اعمال صالح مسلمانان و جبران کمبودهاى آنان است، تا با دستى پر این جهان را ترک کنند.
وی افزود: دعاهاى شب قدر، از طولانى‌ترین و پر محتواترین دعاهاست. دعاهایى مانند جوشن کبیر، ابوحمزه ثمالى و امثال آنها که اگر با توجه و حال معنوی قرائت شود مایه انقلاب و دگرگونى روحى خواهد بود.
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد با بیان فضیلت‌های شب های قدر، اذعان داشت: راز سعادتمند‌شدن انسانها در شب قدر، عمل اختیارى صالحى است که با عنایت خداوندی برکت یافته و چند برابر مى‌شود.
خانم علیاری تصریح کرد: دگرگونی‌هایی که در شب بابرکت قدر در انسان ایجاد می‌شود، تاثیر مستقیمی با مقدرات منتخب این شب‌ها دارد ضمن اینکه رفتار و کردار انسانها نیز در رقم‌خوردن این رخدادهای زندگی بی‌اثر نیست.