کد مطلب: 121900 تعداد بازدید: ۲۵

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

تبیین مسیر ارزشمند طلبگی به مردم در پذیرش طلاب اثرگذار است

چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲:۱۹
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبيل در نشست با اعضاء سفیران رضوان و مبلغان فعال مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل عنوان کرد: تبیین مسیر ارزشمند طلبگی به مردم در جذب و پذیرش طلاب اثرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در دیدار با اعضاء سفیران رضوان و مبلغان فعال مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل با محوریت پذیرش سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، اظهار داشت: فراگیری علوم قرآنی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) و تبیین آن به مردم در شرایط کنونی وظیفه اصلی مبلغان خواهر می‌باشد.
وی با بیان اینکه تبیین معارف دینی از وظایف اصلی انبیاء و اولیاء الهی است، تاکید کرد: مبلغان حوزوی ادامه‌دهندگان راه انبیاء و اولیاء الهی هستند که توفیق تبلیغ علوم قرآن و معارف ائمه اطهار(علیهم‌السلام) را پیدا کرده‌اند.
 مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با تأکید بر لزوم حفظ و ارتقاء روحیه طلبگی گفت:تبلیغ باید با هدف ایجاد تحول در بینش و رفتار مخاطب انجام شود و  اگر مبلغان خواهر حوزوی با حرکتی جهادی در محافل و مجالس مذهبی، جایگاه و قداست مسیر طلبگی را در سطح جامعه بیان کنند. به فضل الهی استقبال خواهران برای کسب معارف دینی در حوزه‌های علمیه بیشتر خواهد شد.  
خانم جهانی با بیان اینکه در موثر بودن تبلیغ، عناصر متعددی از جمله پیام‌دهنده، پیام‌گیرنده ، محتوای پیام و نوع انتقال پیام نقش دارد، افزود: تبلیغ چهره‌به‌‌چهره و ارتباط مستقیم با مردم در افزایش پذیرش حوزه علمیه خواهران اثرگذار است و طلاب و مبلغان مدارس، ظرفیت خوبی برای ترغیب بانوان شهر جهت ورود به نهاد مقدس حوزه علمیه خواهران هستند که مدیران مدارس نباید از  این ظرفیت برای پذیرش حداکثری غافل شوند.