کد مطلب: 121726 تعداد بازدید: ۲۶

مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر از اردبیل:

قرآن آیین‌نامه زندگی و منشور مسلمانی است

یکشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶:۵۶
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر ماه رمضان را فرصتی برای انس با قرآن کریم بیان کرد و گفت: این کتاب آسمانی آیین‌نامه زندگی و منشور مسلمانی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا باوقار در نشست اخلاقی که در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر برگزارشد، گفت: انسان افزون بر جنبه مادی و جسمی، دارای بُعد معنوی و روحی هم هست و هر کدام برای رسیدن به کمال مطلوب خود، برنامه‌های ویژه را نیاز دارند.
وی افزود: روزه‌داری یکی از برنامه‌های اسلام برای تقویت و رشد بُعد معنوی انسان است و فضائل این عمل عبادی منحصر در امساک ظاهری نیست بلکه در درک حقیقت آن است.
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با بیان اینکه ماه رمضان ماه خودسازی است، اذعان داشت: در این ماه مبارک باید تمام اعضا و جوارح به‌خصوص زبان را از حرام دور نگه داشته و به گونه‌ای خودسازی کرد که تأثیر آن بعد از اتمام این ماه نیز در روح و جان باقی باشد. زیرا زبان رها شده عبادات را بی اثر می‌کند.
حجت‌‌الاسلام‌و‌المسلمین باوقار در ادامه ماه رمضان را فرصتی مناسب برای انس و عمل به قرآن کریم دانست و بیان کرد: قرآن آیین‌نامه زندگی و منشور مسلمانی است و بهره‌بردارى از آن جز از راه انس حقیقى با این کتاب هدایت به دست نخواهد آمد.
امام جمعه مشگین‌‌شهر در این راستا تصریح کرد: تلاوت همراه با تدبر و عرضه‌کردن اعمال خود به آیات مربوط به کیفر و پاداش، بهره‌گیرى فکرى و عملى از مفاهیم این کتاب آسمانی را سبب شده و انسان را به رشد و تکامل می‌رساند.