کد مطلب: 121504 تعداد بازدید: ۳۰

مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

بانوان طلبه از ظرفیت ماه رمضان برای بیان آموزه‌های اسلامی بهره ببرند

یکشنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱:۲۷
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) شهرستان مشگین‌شهر یکی از برکات ماه رمضان را حضور پرشور آحاد جامعه در مساجد بیان کرد و گفت: بانوان طلبه باید از ظرفیت این ماه برای بیان آموزه‌های اسلام نهایت بهره را ببرند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا باوقار در نشست اخلاقی با کادر و اساتید مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر که در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزارشد، گفت: ماه رمضان سرآمد ماه‌های سال است و به جهت نزول قرآن کریم در آن و ویژگی‌های منحصری که دارد قابل ارزش‌گذاری است.
وی افزود: اگرچه ماه محرم آغاز سال قمری است اما برای اهل ایمان که بندگی و عبودیت پروردگار را نهایت سیر خود می‌دانند، ماه رمضان آغاز سال عبادی و در واقع بهار اهل معرفت است.
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر ظرفیت ماه رمضان را فراتر از بعد ظاهری و امساک از مفطرات دانست و اذعان داشت: ماه رمضان بهترین فرصت خودسازی و تعالی انسان است و نباید به بعد ظاهری روزه بسنده کرد چراکه آثار عبادت از باطن آن سرچشمه می‌گیرد.   
حجت‌‌الاسلام‌و‌المسلمین باوقار در ادامه با اشاره به اهمیت تبلیغ در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با توجه به هجمه‌های فرهنگی صورت‌گرفته در فضای مجازی و حقیقی، مسئولیت خواهران طلبه در امر تبلیغ بیشتر از گذشته آشکار می‌شود.
امام جمعه مشگین‌‌شهر در این راستا تصریح کرد: یکی از برکات ماه رمضان حضور پرشور آحاد جامعه در مساجد است و مبلغان خواهر باید از ظرفیت این ماه مبارک برای بیان آموزه‌های اسلام نهایت استفاده را ببرند.