کد مطلب: 121443 تعداد بازدید: ۸۹

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

آموزش و آگاه بخشی به مردم لازمه صیانت از محیط زیست

جمعه ۱۹ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱:۴۸
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل آموزش و آگاهی بخشی به مردم را لازمه صیانت از محیط زیست دانست.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم افسانه جهانی در نشست با مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان که در محل مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد، با ابراز تأسف از اینکه برخی مردم در صیانت از محیط زیست کوتاهی می‌کنند، اظهار داشت: همه مردم بایستی در حفظ محیط زیست احساس مسئولیت کنند و به‌طور حتم  نتیجه فرهنگ‌سازی در حوزه حفاظت از محیط زیست طبیعتی سالم و زیبا خواهد بود .
وی با بیان اینکه بهترین زمان تربیت و فرهنگ‌سازی، دوران کودکی و نوجوانی است، گفت: مبلغان ما علاوه بر فعالیت در مساجد، محافل مذهبی و غیره، در مدارس آموزش و پرورش نیز به عنوان مبلغ امین فعال هستند بنابراین اگر چنانچه محتوا در اختیار این عزیزان قرار داده شود به‌طور قطع مثمرثمر خواهند بود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل افزود: به فضل الهی طلاب حوزه علمیه خواهران از این قابلیت برخوردارند که در زمینه محیط زیست براساس آموزه‌های قرآنی تولید محتوا کرده و کار پژوهشی انجام دهند که مستلزم حمایت‌های مختلف از این عزیزان می‌باشد.
خانم جهانی تصریح کرد: مادر نقش ویژه تربیتی در نهاد مقدس خانواده دارد بنابراین سرمایه‌گذاری بر روی این قشر اثرات قابل توجهی در جهت تحقق فرهنگ حفاظت از محیط زیست خواهد داشت.
در ادامه آقای حسن قاسم‌پور اظهار داشت: علمای زیادی هستند که درخصوص محیط زیست آثار تألیفی ارزشمندی از خود بر جای گذاشته‌اند بنابراین ما با مساعدت طلاب حوزه علمیه خواهران می‌توانیم محتوای این آثار را به مردم تبیین نماییم.
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل افزود: امروزه بحث حفاظت از محیط زیست آن طور که باید، از سوی مردم رعایت نمی‌شود ما اگر بتوانیم با همت خواهران طلبه هر یک از مردم را همیار حفاظت از محیط زیست کنیم در آینده شاهد زیبایی شهر و کشور عزیزمان خواهیم بود.