کد مطلب: 121361 تعداد بازدید: ۵۷

دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران اردبیل با امام جمعه نمین

چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۱:۴۰
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با امام جمعه جدید شهرستان نمین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با امام جمعه جدید شهرستان نمین با هدف همکاری و حمایت بیشتر از مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) این شهرستان صورت گرفت.
در ابتدای این دیدار خانم افسانه جهانی حمایت امام جمعه جدید را همانند امام جمعه سابق از مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) نمین خواستار شد و گفت: دینداری و دین‌باوری بانوان و پرهیز از دین‌گریزی، در سایه فعالیت طلاب خواهر اتفاق می‌افتد.
وی اظهارداشت: حوزه علمیه خواهران میراث گرانبهایی است که ما بایستی روز‌به‌روز برای پیشرفت آن بکوشیم.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل افزود: ما اگر بتوانیم حوزه علمیه خواهران را در جامعه به نحو مطلوب معرفی کرده و ارزش و ضد ارزش را برای زنان بیان کنیم به فرمایش جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب عمل کرده‌ایم.
در ادامه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عظیم اسدزاده امام جمعه جدید شهرستان نمین، مجموعه حوزه علمیه خواهران را نهادی تاثیرگذار در جامعه توصیف کرد و بیان داشت: حوزه علمیه خواهران برکات زیادی دارد بنابراین اگر مستندی از فعالیت‌های طلاب، روش تحصیلات و وضع معیشتی آنان تهیه شده و به‌خصوص در ماه رمضان از رسانه صدا و سیما پخش گردد به طور قطع مثمر ثمر واقع خواهد شد.
وی افزود: بعد از ائمه معصومین(علیهم‌السلام) مسئولیت دین را روحانیت بر عهده گرفته‌اند علما و روحانیون برای حفظ دین و بقای اسلام متحمل زحمات فراوانی شده‌اند. یکی از برکات انقلاب اسلامی حضور قشر زن در عرصه‌های مختلف اجتماع است بنابراین جامعه برای رسیدن به وضعیت مطلوب نباید از ظرفیت بانوان متدین غافل شود.
امام جمعه شهرستان نمین بیان داشت: امروزه حضور زن محجبه طلبه در مکانهای تفریحی و اجتماع، خود یک تبلیغ است و اثرگذاری زن متدین طلبه در جامعه قابل انکار نیست چراکه تربیت فرزند بحث بسیار مهمی است که آن هم برعهده خواهران است.