کد مطلب: 12039 تعداد بازدید: ۵۷۷

جلسه ی اخلاقی با حضور مدیریت محترم استانی

چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۳:۳۶
به همت معاونت فرهنگی مدرسه ی حضرت ولی عصر ( عج ) شهرستان گرمی ، در تاریخ 30/01/93 جلسه ای با حضور مدیریت محترم حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای کاظمی در سالن اجتماعات مدرسه و با حضور تمامی طلاب برگزار گردید.
به گزارش خانم شهبازی معاون فرهنگی مدرسه ، حجت الاسلام و المسلمین آقای کاظمی در این جلسه با تبریک و تشکر ویژه از موفقیت های این مدرسه در زمینه ها و عرصه های مختلف ، مدرسه ی علمیه ی شهرستان گرمی را تصریحاً موفق ترین و فعال ترین مدرسه در بین تمامی مدارس استان قلمداد نمودند.
ایشان همچنین در ادامه با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و با استناد به روایت معصوم علیه السلام ، درک حقیقت وجودی و شخصیتی حضرت زهرا سلام الله علیها را همسان با درک حقیقت شب قدر دانسته و افزودند که علت نامگذاری آن بانوی بزرگوار به نام فاطمه سلام الله علیها نیز دور بودن و عجز کائنات از درک عظمت شخصیت بی بدیل ایشان است.
حجت الاسلام کاظمی ؛ یکی از راه های عمده ی کسب معنویت و حفظ آن را ، مبارزه با غفلت ناشی از درگیری های ذهنی روزمره در انسان معرفی نموده ؛ نتیجه ی خطرناک این غفلت را هلاکت روح انسان دانستند و اذعان داشتند که انسان باید تحت هر شرایطی جلوی کم رنگ شدن این فضیلت روحی را بگیرد تا مبادا این « کم رنگ شدن معنویت ها » مانع از پایداری بر سر عهد و پیمانی شود که با خدا بسته ایم.
ایشان در پایاین بیانات خویش به نقش چشم گیر حوزه های خواهران در هدایت جامعه اشاره کرده و چنین اظهار داشتند که توقع و انتظار جامعه از طلاب ، بسیار بیشتر از مردم عام است پس باید در بر آوردن این انتظارات ، نهایت تلاش خود را بکنیم.