کد مطلب: 120376 تعداد بازدید: ۶۰

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال از اردبیل:

بعثت راهنمای بشریت برای نجات از جاهلیت مدرن است

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷:۱۴
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال با بیان اینکه هدف از بعثت تجلی روح و معنویت برای جهانیان می‌باشد، اظهار کرد: بعثت راهنمای بشریت برای نجات از جاهلیت مدرن می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم حبیبه شاهنده در آیین جشن عید مبعث که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال برگزار شد، در تبیین اهمیت بعثت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) گفت: با نگاهی به برکات بزرگ‌ این واقعه عظیم که نوسازی برای معنویت و سعادتمندی بشریت را نشان می‌دهد بی‌شک برجسته‌ترین و بزرگترین واقعه در تاریخ بشر می‌باشد.
وی اظهار داشت: یکی از پیام‌های مهم واقعه بعثت حاکمیت تهذیب و تزکیه در زندگی انسانها می‌باشد اما امروزه دشمنان اسلام با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تبلیغ لذت‌های زودگذر دنیوی بشریت را به‌سوی جاهلیت مدرن هدایت می‌کنند و این در حالی است که حیات معنوی نجات‌بخش و لازمه زندگی در دنیا و آخرت می‌باشد.
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال افزود: طبق نظر علما و اندیشمندان اسلامی علم و معرفت از درس‌های واقعه بعثت پیامبر اکرم(صلوات‌الله‌علیه) می‌باشد که هر دو لازمه سعادت بشری هستند و امروز پیام‌های بعثت راهنمای بشریت برای نجات از جاهلیت مدرن می‌باشد.
خانم شاهنده در بخش دیگری از سخنانش به وظایف بانوان مبلغ در ترویج پیام‌های واقعه بعثت اشاره کرد و اذعان داشت: توحید، دوری از گمراهی و جاهلیت، تهذیب و خودسازی، نیاز به الگو و راهنما داشتن در این دنیا از پیام‌های مهم واقعه بعثت می‌باشد که بانوان طلبه و مبلغان برای تبلیغ و ترویج این پیام‌ها برای ساختن تمدن بزرگ اسلامی در جامعه باید پیشرو باشند.
مدرس حوزه علمیه خواهران رساندن پیام دین اسلام به جهانیان را رسالت بزرگ حضرت خاتم‌الانبیاء(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) دانست و افزود: ارسال نامه به سران کشورها، اعزام مبلغ به اقصی نقاط جهان، ساختن مسجد، برقراری وحدت اجتماعی و شعائر بزرگ اسلامی مانند اذان و مسجد از جمله اقدامات ارزشمند پیامبر خدا برای رساندن پیام وحی به گوش جهانیان بود.